Кількість
|
Вартість
|
||
|
Морські радари та радіостанції:
види, особливості та умови застосування
Морські радіостанції та радари сьогодні є одними з найважливіших елементів оснащення моторних катерів і яхт, що забезпечують безпеку навігації на морі. Тому до їх вибору важливо підходити серйозно.
У цій групі товарів нашого інтернет-магазину зібрані морські пристрої під різні завдання від провідних виробників апаратури для суден, які відмінно зарекомендували себе на світовому ринку, як-от Garmin, Lowrance, Simrad. Наші консультанти із задоволенням допоможуть вам вибрати обладнання відповідно до ваших вимог.
Купити морську радіостанцію в Україні
Морські радіостанції використовують для зв'язку і приймання радіосигналів, щоб вести переговори з іншими суднами, береговими станціями, членами екіпажу або в критичній ситуації з рятувальними службами.
Заведено ділити морські радіостанції на дві категорії:
• стаціонарні (бортові);
• переносні.
Яка радіостанція краща: стаціонарна чи портативна?
Стаціонарного типу пристрої бувають УКХ і КВ діапазону (останні ще називаються трансиверами – це прилади для зв'язку на далекі та дуже далекі відстані). Вони складаються з базової станції з екраном і окремого дротового мікрофона, живляться від бортової мережі, мають більшу потужність і більше функцій, тому вважаються надійнішими.
Головна ж перевага, яку має портативна радіостанція, – це можливість переміщати її човном, а також використовувати не тільки на судні, а й за його межами. Якщо перед вами стоїть питання, яку рацію вибрати для риболовлі, відповідь очевидна – мобільні радіостанції.
Для ефективної роботи стаціонарної морської радіостанції знадобиться окрема антена, яку слід встановити якомога вище, далеко від електричного обладнання. Для портативної морської радіостанції купувати додатково антену не потрібно, оскільки така вже вбудована в її корпус. Працює мобільна радіостанція в діапазоні УКХ.
За умови правильного встановлення стаціонарна радіостанція має чудовий радіус дії, що вкрай важливо в надзвичайній ситуації на відкритій воді. Портативні радіостанції переважно не в змозі передавати сигнал так само далеко, як стаціонарні радіоприймачі. І до того ж у них є акумулятор, який необхідно постійно заряджати. Це суттєві мінуси. Але до плюсів переносних радіостанцій віднесемо здатність краще визначати точне місцерозташування користувача за допомогою GPS і цифрового виборчого виклику (ЦВВ), якщо ви перебуваєте окремо від човна.
Морські радіостанції водонепроникні?
Все професійне обладнання для радіозв'язку виготовляється стійким до впливу суворого морського середовища, зокрема, солоної води та ультрафіолету. Прилади «упаковані» в герметичний корпус і здатні витримати занурення у воду на деякий час. Є моделі, які наділені плавучими властивостями. Упавши у воду, вони продовжать роботу.
Як далеко може передавати сигнали морське радіо?
Сигнали УКХ, що передаються приладом радіозв'язку, поширюються по прямій лінії. Відстань, на яку може передавати морська радіостанція, залежить від її потужності, а також параметрів антени. На морських радіостанціях із фіксованим кріпленням допустима потужність передавання до 25 Вт, що відповідає дистанції від 20 до 80 миль, залежно від типу судна, місця монтажу антени та об'єкта, з яким здійснюється зв'язок (берегова станція або інше судно).
Мобільна морська радіостанція потужністю 5 Вт може транслювати дані на відстань приблизно 7 миль, якщо сигнал приймає інша портативна радіостанція, або 20 миль – на добре обладнану берегову станцію.
Загалом, єдиної думки, яка морська радіостанція найкраща, не існує. У кожного виду обладнання є свої переваги і недоліки. Рішення про те, яке морське радіо купити варто саме вам, залежатиме від вашого човна, вашого місцерозташування і низки інших чинників.
Морські радари для яхт та інших суден
Чи потрібно вам радар для маломірних суден купити, якщо ви не виходите далеко в море? Насправді подібне обладнання дуже корисне під час плавання для спостереження за положенням інших плавзасобів у реальному часі, що полегшить навігацію.
Однак необхідно знати, як використовувати такий радар морський, щоб мати можливість повною мірою скористатися функціями, запропонованими пристроєм цього типу. Також слід враховувати, що яхти довжиною понад 20 м мають бути обладнані радаром незалежно від району плавання.
Під час виходу в море зчитування інформації та визначення положення судна на радарі має вирішальне значення, тому варто витратити деякий час на те, щоб дізнатися, як працює морський радар для спостереження за рухом судна і які функції він виконує.
Морські радари для човнів – як вони працюють?
Для отримання інформації про рух суден у морі необхідна антена, розташована над палубою, яка сканує простір навколо яхти і потім передає дані на екран, що зазвичай розміщується перед місцем рульового.
Антена морського радара збирає відбиті хвилі, які імпульсивно розсилаються в усіх напрямках. Якщо вони зіткнуться з більшою перешкодою, наприклад, з іншими суднами в межах досяжності, на екрані з'явиться зображення.
Це значно підвищує безпеку мореплавства, адже відстежуючи рух суден, ми зможемо відповідним чином коригувати курс, щоб уникнути можливого зіткнення. Звісно, на екрані можна спостерігати набагато більше інформації, ніж просто місцерозташування інших плавзасобів.
Багато суден мають систему автоматичної ідентифікації (АІС), за допомогою якої можна в режимі онлайн побачити найнеобхіднішу інформацію, як-от:
• положення;
• курс;
• швидкість;
• назва і тип судна.
Сучасні морські радари показують набагато більше, адже за їхньою допомогою можна також відстежувати кораблі та об'єкти, що не мають АІС, наприклад, катери меншого розміру або рибальські човни.
Також можна побачити буї та навігаційні знаки, берегові лінії у вузьких проходах і навіть рух хмар. Це важливо в умовах обмеженої видимості, коли доводиться покладатися переважно на показники приладів, зокрема супутникових радарів та вітролокаторів.
Налаштування радара
Правильна робота радарів має вирішальне значення. Щоб мати можливість спостерігати за рухом кораблів, необхідно встановити відповідні параметри. Найголовніше – дальність дії обладнання, тому радари для катерів необхідно правильно налаштувати.
Для цього необхідно відрегулювати яскравість, контрастність, посилення і дальність. Сучасні яхтові радари для стеження за суднами мають вбудовану систему автоматичного налаштування, але все одно буде не зайвим знати, як вручну налаштувати морський навігаційний радар.
Купити радар варто кожному власнику човна, катера або яхти, який хоче забезпечити максимальну безпеку плавання, відстежуючи рух прилеглих суден у режимі реального часу. Це необхідне обладнання, що полегшує і спрощує плавання в найскладніших морських умовах.
Якої фірми купити морський радар?
Якщо ми хочемо, щоб наш яхтовий радар виявляв не тільки великі транспортні судна, а й був чутливий до відстеження більш дрібних суден та інших можливих перешкод, то нам необхідне якісне обладнання від найвідоміших виробників.
Наприклад, морський радар Simrad є популярним вибором, оскільки він працює в будь-яких погодних умовах, але також чудово підходить для комерційного застосування. Заслуговує на увагу і радар Lowrance, який прекрасно показує точне місцерозташування цілей як на великих, так і на дуже коротких дистанціях.
Незалежно від того, який радар виберете, ви можете бути впевнені у високій якості продукції від виробників зі світовим ім'ям. Ці пристрої сертифіковані за різними стандартами для різних ринків і мають заводську гарантію. Для отримання більш детальної інформації зв'яжіться з нами.