Опція «Виявлення інцидентів» (або «Виявлення подій») була вперше запущена Гармін у 2019 році. Вона реалізована в багатьох спортивних смарт-годинниках бренду, а також у деяких моделях велокомп'ютерів Edge. Для того щоб її активувати у своєму пристрої, потрібно попередньо налаштувати опцію в застосунку Garmin Connect.

Incident Detection належить до категорії додаткових функцій з відстеження та безпеки. Тобто цей інструмент варто сприймати як запасний варіант захисту або, якщо завгодно, ще один спосіб убезпечити себе під час активного відпочинку та занять спортом. Однак занадто покладатися на нього не варто, оскільки він не спрацьовує у 100% випадків.

Крім того, виробник підкреслює, що Incident Detection не є основним способом виклику екстреної допомоги, тому розраховувати, що в аварійній ситуації ваш смарт-пристрій або програма Garmin Connect надішлють виклик до служби екстреної допомоги від вашого імені, не варто.

Виняток становлять смарт-годинники з інтегрованою опцією голосового керування. Ось вони у разі виявлення події можуть зв'язуватися з екстреною службою від імені користувача, якщо, звісно, її номер було попередньо введено в базу пристрою як номер екстреного виклику.

Як працює функція Garmin Incident Detection?

Тренування на свіжому повітрі, особливо ті, що здійснюються поодинці, завжди, на жаль, пов'язані з ризиком нещасного випадку. Наприклад, можна врізатися в стовп на велосипеді, впасти під час бігу або пішого походу і травмуватися.

Розумний гаджет з увімкненою опцією Incident Detection повинен відреагувати на аварію і через застосунок Garmin Connect, встановлений на смартфоні користувача, автоматично надіслати SMS-повідомлення із зазначенням імені свого власника та місцезнаходження (якщо доступно) людям, телефонні номери яких були заздалегідь зареєстровані як контакти для екстреного виклику. Список екстрених контактів може складатися з трьох номерів.

Люди, які отримали SMS-повідомлення, побачать посилання, перейшовши за яким, зможуть визначити місцерозташування відправника на карті Google Maps. Це стало можливим завдяки ще одній корисній функції від Garmin – LiveTrack. Власне, LiveTrack відстежує в режимі реального часу координати користувача під час занять активністю. І в разі аварії такий моніторинг значно полегшить пошук потерпілого.

Безумовно, варто розуміти, що в глухій місцевості, де утруднене проходження сигналу GPS (високі дерева, гори), робота функцій безпеки та відстеження може бути теж порушена. Тому в ситуації аварії, коли порушено зв'язок GPS, в екстреному повідомленні посилання LiveTrack відобразить те місцезнаходження користувача, яке останнім було зафіксовано до втрати сигналу.

Чи можлива ймовірність помилкового виклику?
Так. Однак у деяких моделях, як-от Forerunner 55, Forerunner 645 і Forerunner 945 LTE, передбачено контроль опції «Виявлення подій». Зокрема, текст повідомлення перед тим, як його буде надіслано обраним контактам, спочатку відобразиться на екрані годинника, а також на сполученому смартфоні користувача. Якщо тривога помилкова і з користувачем усе гаразд, 30 секунд буде цілком достатньо, щоб скасувати екстрений виклик на будь-якому з пристроїв.

На підставі яких механізмів спрацьовує система реагування Incident Detection?
Компанія Garmin особливо не пояснює це, зберігаючи в секреті свої технології. Але якщо логічно міркувати, то можна припустити, що пристрої Garmin використовують дані GPS і акселерометра, щоб засікти раптову зупинку руху, спотикання або падіння користувача. Також велике значення відіграє швидкість руху. Якщо, рухаючись на великій швидкості, велосипедист раптом різко зупинився, прилад може запідозрити ДТП. Хоча не обов'язково причиною різкого уповільнення може бути удар під час зіткнення з іншим об'єктом або падіння.

Налаштування функції «Виявлення подій»

Перший крок – додати контакти для екстреного зв'язку у складній ситуації. Щоб зробити це, Гармін пропонує скористатися такою інструкцією:

  1. Відкривши застосунок Garmin Connect, натиснути нижню праву кнопку «Ще».
  2. Вибрати категорію «Безпека і відстеження».
  3. Знайти у списку «Функції безпеки».
  4. Далі програма запропонує прийняти вимоги щодо використання опції Incident Detection.
  5. У розділі «Моя інформація» необхідно вказати відомості, які зажадає система. Закінчивши з цим, потрібно повернутися в попереднє віконце, натиснувши кнопку «Назад» або вкладку «Стрілка».
  6. Вибравши елемент меню «Додати екстрений контакт», переглянути список, що розгорнувся, і вибрати той контакт, який потрібен.
  7. Якщо потрібний контакт відсутній у списку, доведеться внести його. Для цього слід натиснути іконку налаштувань із зображенням трьох точок (розташована в правому верхньому кутку).
  8. Відкрити вкладку «Вибрати телефонні контакти» або «Створити контакт».
  9. Важливо переконатися, що інформація про кожен внесений контакт правильна. Якщо знадобиться редактура контакту, допоможе кнопка налаштувань із трьома крапками або кнопка «Змінити» (правий верхній кут).
  10. Наступний крок – натиснути кнопку «Відправити запит». Після цього на смартфоні користувача відкриється додаток для обміну текстовими повідомленнями. Через нього обраному контакту потрібно надіслати смс із запитом дати згоду на отримання повідомлень Гармін у зв'язку з роботою функції «Виявлення інцидентів».
  11. Коли налаштування завершено, натискання кнопки «Назад» дасть змогу вийти з цього розділу меню.

Щойно контакти для екстреного зв'язку встановлені в застосунку Гармін Коннект і синхронізовані з пристроєм, функція «Виявлення подій» буде активована і готова до роботи.

На фото нижче: повідомлення про виявлення інциденту на телефоні.

За яких профілів активності
працює Incident Detection?

У різних пристроїв перелік підтримуваних профілів активності відрізняється. У смарт-годинниках це можуть бути такі формати тренувань, як:

  • для бігунів: біг (Run), біг по трасі (Track Run), біг по природному рельєфу (Trail Run), біг на великі дистанції (Ultra Run);
  • для велосипедистів: їзда на велосипеді (Bike) та електровелосипеді (eBike), їзда на велосипеді по гравію (Gravel Bike), велосипедна прогулянка (Bike Commute), велосипедний тур (Bike Tour), їзда на шосейному велосипеді (Road Bike);
  • для любителів ходьби: прогулянка (Walk), похід (Hike), ходьба на снігоступах тощо.

Профілі для велокомп'ютерів: їзда по шосе (Road), їзда по ґрунтовій дорозі (Gravel), перегони (Race), велотренування в домашніх умовах (Indoor), електровелосипед (eBike), їзда на гірському велосипеді (Mountain), велокрос (Cyclocross) і багато інших.

Якщо профіль активності несумісний з функцією Incident Detection, на екрані пристрою з'явиться повідомлення «Виявлення інцидентів не підтримується».

На фото: повідомлення на екрані велокомп'ютера Garmin Edge
про виявлення інциденту та надсилання SMS контактам для екстреного зв'язку.

Чи є обмеження щодо використання Incident Detection?

Так, існує кілька обмежень, про які користувачам пристроїв Гармін важливо знати:

  • З додатками для моніторингу активності, завантаженими з магазину Connect IQ, опція «Виявлення подій» не працює.
  • Пристрій має бути під'єднаний до застосунку Garmin Connect через Bluetooth-канал, встановлений на сумісному телефоні. Якщо смартфон працює на операційній системі iOS, програма Garmin Connect має бути відкрита у фоновому режимі смартфона, і її не можна закривати.
  • У пристроях, що підтримують зв'язок LTE (можливість отримувати й надсилати повідомлення та дзвінки без під'єднання до телефона), функція LTE має бути ввімкнена.
  • Важливим для роботи Incident Detection є підключення GPS. Якщо пристрій не має вбудованого датчика GPS, але може під'єднатися до GPS смартфона, необхідно забезпечити передачу сигналу між гаджетами через активне Bluetooth-з'єднання.
  • Якщо йдеться про годинник, для коректної роботи опції «Виявлення подій» необхідно носити його на зап'ясті.

Пристрої Garmin,
що підтримують функцію «Виявлення інцидентів»

Серія

Моделі

Approach

Approach S70

Edge

Edge 130 Plus
Edge 540 / Solar
Edge 520 / Plus
Edge 530
Edge 820 / Explore
Edge 830
Edge 1030 / Plus
Edge 840 / Solar
Edge 1040 / Solar
Edge 1050
Edge Explore
Edge Explore 2

D2

D2 Air X10
D2 Mach 1 / Pro

Descent

Descent G1
Descent Mk2
Descent MK3

Enduro

Enduro
Enduro 2

Epix

Epix (Gen 2)
Epix Pro (Gen 2)

Fenix

Fenix 5
Fenix 6
Fenix 7

Forerunner

Forerunner 165
Forerunner 245
Forerunner 255
Forerunner 265
Forerunner 745
Forerunner 945
Forerunner 955
Forerunner 965

Instinct

Instinct 2
Instinct Crossover

Lily

Lily 2
Lily 2 Classic

MARQ

MARQ Adventurer
MARQ Athlete
MARQ Aviator
MARQ Captain
MARQ Commander
MARQ Driver
MARQ Expedition
MARQ Golfer
MARQ 2
MARQ 2 Carbon
MARQ 2 Performance

Quatix

Quatix 6
Quatix 7

Tactix

Tactix 7 (всі моделі)

Venu

Venu
Venu 2 / Plus
Venu 3
Venu Sq 2

Vivoactive

Vivoactive 3
Vivoactive 4
Vivoactive 5

Vivomove

Vivomove Luxe
Vivomove Sport
Vivomove Style
Vivomove Trend

Vivosmart

Vivosmart 5