Кількість
|
Вартість
|
||
|
Garmin – історія бренду
Коли у січні 1991 року, після трьох років існування – спочатку під назвою ProNav, а потім уже як компанія Garmin, був представлений перший GPS-пристрій під цим брендом, ніщо не віщувало майбутнього величезного успіху. На той час на ринку вже були дві компанії, які продавали GPS-приймачі понад рік.
GPS 100 AVD – перший продукт Garmin
Сам пристрій, названий просто GPS 100 AVD, з погляду сучасного користувача, виглядає дуже скромним і зовні, і всередині. За фактом – це проста радіостанція розміром із книгу, а за ціну в 1000 доларів(!) у комплект входив лише м'який футляр.
Навігатор Garmin GPS 100 AVD призначався для яхт, рибальських суден та невеликих літаків. Він показував координати місцезнаходження, швидкість вітру, час сходу/заходу Сонця, а також попереджав про аварійні ситуації на шляху. У пам'яті пристрою можна було зберігати до 10 маршрутів та 250 дорожніх точок.
Навігатор GPS 100 офіційно є першим продуктом торгової марки Garmin, після випуску якого бренд розпочав своє існування на ринку електронних пристроїв.
Засновники Garmin – Гері Баррелл та Мін Као
Незважаючи на важкий початок, двоє засновників нового бренду, Гері Баррелл і Мін Као, мали американську віру в успіх. Обидва були талановитими інженерами, відданими своїй роботі. Це дуже скромні і, як кажуть їхні друзі, навіть сором'язливі люди, котрі ніколи не любили давати інтерв'ю.
До речі, назва Garmin була утворена шляхом поєднання імен засновників: Gary + Min.
Гері Баррелл народився 1937 року. На початку своєї кар'єри він працював у компанії Lowerance (нині один із конкурентів Garmin на морському ринку), а потім у компанії з виробництва авіоніки King Radio, яку пізніше купила компанія Allied Signal (нині Honeywell).
У King Radio Баррелл працював із авіаційними приладами. Отже, перші продукти Garmin були створені з урахуванням авіації. У Allied Signal він працював разом із менеджером групи з Тайваню Мін Као. Разом вони підготували проєкти для армії на основі системи NAVSTAR, яка сьогодні широко відома як GPS.
Кінець – це новий початок
Компанія Allied Signal вирішила обмежити свій дослідницький бюджет і не інвестувати в підрозділ комерційних пристроїв, які використовують супутники GPS, не бачачи в них великого потенціалу. Гері Баррелл і Мін Као мали протилежні погляди на майбутнє подібних пристроїв, тому вони вирішили звільнитися і заснувати власну компанію.
З перших днів вони стали співпрезидентами, і це тривало 30 років до виходу Баррелла на пенсію. Це стратегія управління компанією, яка не часто використовується, але, як ми побачимо, Garmin не боїться уникати бізнес-шаблонів.
Спочатку молодим керівникам довелося покопатися у власних заощадженнях, а також переконати свої сім'ї інвестувати в новий бізнес. Їм вдалося зібрати значну суму в 4 мільйони доларів США, завдяки чому вони змогли працевлаштувати близько десятка співробітників та орендувати офіс, а також відкрити перший Гармін магазин.
Цікаво, що під час однієї з тренувальних пробіжок Баррелл знайшов велику суму грошей біля своєї квартири. Менш ніж за два роки після заснування компанії Гері та Мін з нуля створили і самі виробили модель GPS 100.
Де виробляються товари Garmin
Досі навігатори Гармін та інші пристрої виготовляються на власних виробництвах. Штаб-квартира Garmin знаходиться в Канзас-Сіті, місті з населенням лише півмільйона осіб у центральній частині США. З 2010 року компанія юридично зареєстрована у Швейцарії, де зараз знаходиться її нова штаб-квартира.
Компанія Garmin чинить опір модному аутсорсингу і намагається все робити сама, на своїх виробництвах. Вони розташовані в США та на батьківщині Мін Као – у Тайвані. Лише нещодавно, у 2021 році, через зростання масштабів діяльності компанія розширила свою присутність у Південно-Східній Азії завдяки відкриттю офісів у Таїланді та В'єтнамі, а також збільшила виробничі можливості за допомогою передових виробничих підприємств у Польщі та Тайвані.
Незважаючи на те, що кожні кілька років передбачався кінець компанії (наприклад, коли з'явилися на ринку смартфони з GPS, навігатори відійшли на другий план), вона, всупереч скептикам, продовжувала розвиватися, приносячи все більший дохід.
Багато хто приписує цей успіх двом президентам. Співробітники компанії Гармін, купити пристрої якої сьогодні можна по всьому світу, часто зазначають, що Гері Баррелл і Мін Као практикували бізнес-філософію «слуга-лідерство» на основі чесності, порядності та поваги до колег, клієнтів та ділових партнерів. Вона полягає в тому, щоб ніколи не перебільшувати заслуги та переваги того чи іншого пристрою, уникати гала-концертів та нагород, але в той же час завжди бути доступними для співробітників усіх рівнів. Такий підхід допомагає більше сфокусуватися на потребах членів команди, ніж на власних.
Важко оцінити, якою мірою характери президентів насправді сформували хорошу якість управління, але факт у тому, що компанія Garmin досягла незаперечного успіху на ринку. Вона відома своїм зразковим та дуже доброзичливим підходом до гарантійного обслуговування, який, безумовно, допоміг зміцнити довіру до бренду протягом багатьох років.
Конкуренція, яка поступово сходить нанівець
І хоча, звичайно, були помилки, такі як спроба випуску на ринок нових смартфонів, у компанії Garmin швидко зрозуміли, що в обраних нішах вони найкращі. Згодом з'ясувалося, що конкуренти в окремих сферах ринку не такі наполегливі, і Garmin купити можуть багато зацікавлених клієнтів.
У 2000-х роках багато виробників навігаторів, які мали успіх у 90-х, «потонули». Прикладом провалу колись великих брендів, що становили конкуренцію Garmin, може служити компанія Magellan, яка першою у світі створила комерційний GPS-приймач – NAV1000 (звідси і претензія на назву Garmin – ProNav), але втратила своє значення в результаті її поглинання французькою групою Thales. Інші конкуренти, такі як TomTom, що залежали від однієї групи продуктів (автомобільні навігатори), згорнули свою діяльність через падіння продажів.
Компанія Garmin упоралася з труднощами. Один із її козирів полягає в тому, що компанія вміло зосередилася на кількох конкретних групах продукції, постійно вдосконалюючи їх. Завдяки цьому сьогодні Garmin має інноваційні комерційні GPS-продукти, включаючи, наприклад, навігатор Гармін для вантажівок.
На чому Garmin зараз заробляє найбільше?
Прибуток компанії у 2020 році склав $4,19 млрд. У 1999 році обсяг продажів склав лише невелику частину цієї суми, «всього» 233 мільйони доларів. Першого мільярда доларів виручки було досягнуто 2005 року. За минулі роки структура продажу значно змінилася.
Частка автомобільних навігаторів впала з 70% у 2009 році до 11% у 2020 році. У свою чергу, частка пристроїв для фітнесу та активного відпочинку типа смарт-годинників Garmin Fenix, купити які хотіли все більше користувачів, зросла з 16% до 58% за той же період.
Це сталося завдяки значному збільшенню продажів розумних та спортивних годинників, зокрема флагманської серії Garmin Fenix 6. З 2009 року також зросла частка авіаційного сегмента Гармін з 8% до 15% та морського сегмента з 6% до 16%.
Що пропонує Garmin?
Раніше Garmin інтернет-магазин асоціювався тільки з автомобільними навігаторами, сьогодні – в основному зі спортивними годинниками. Проте кількість різних продуктів приголомшує.
Garmin виробляє, серед іншого:
• навігаційні системи: DriveSmart для автомобілів, Zumo для мотоциклів, Dezl для вантажівок, Camper для автобудинків, Edge для велосипедів, туристичні та позашляхові навігаційні системи GPSMAP;
• годинники для вулиці Fenix та Epix;
• годинники для бігу та тріатлону Forerunner;
• годинники для гольфа Approach;
• годинники для вітрильного спорту Quatix;
• тактичні годинники Tactix;
• годинники для дайвінгу Descent;
• годинники для плавання Swim;
• розумні годинники для фітнесу в межах серії Venu та інших;
• годинники Vivofit Jr для дітей;
• лінійка преміальних годинників MARQ – приурочена до 30-річчя компанії;
• велосипедні радари Varia;
• гідролокатори Striker;
• картплотери Echomap;
• УКХ-радіостанції;
• радари та автопілоти;
• пристрої для дресирування та стеження за собаками Alpha 100 та 200.
Наш інтернет-магазин Garmin пропонує й інші пристрої, такі як інтелектуальні ваги Index S2, різні типи датчиків (частоти пульсу, температури) і не тільки.
Рекомендуємо ознайомитися з каталогом товарів Гармін, прочитати описи та відгуки. На сайті garminn.com.ua каталог регулярно оновлюється, що дає можливість відвідувачам онлайн-магазину придбати новинки бренду.