Форуми, присвячені бренду Garmin, чутками повняться про те, що незабаром очікується поповнення лінійки Fenix 8-м поколінням годинників. Можливо, наприкінці 2024 року. А може, і набагато раніше.
За найоптимістичнішими прогнозами, вже в лютому можна чекати сюрпризів. Однак більшість форумчан погоджуються, що найімовірніше компанія порадує приємною новиною наприкінці травня або на початку червня 2024 року. Щодо серпня також висуваються припущення. Незважаючи на курортний сезон, під кінець літа або на початку осені Гармін частенько оголошує про цікаві інновації.
Очікування будуються не на одних лише фантазіях. Є причини припускати, що чутки можуть виявитися правдою. Річ у тім, що традиційно компанія Гармін кожні 2 роки оновлює свій каталог випуском чергового покоління гаджетів, а в проміжку між випусками серій додатково виробляє так звані підсерії.
Графік випуску годинників Fenix за попередні роки був такий:
- 2017 рік – у січні з'явилася серія Fenix 5;
- 2018 рік – проміжна версія Fenix 5 Plus;
- 2019 рік – у квітні вийшов годинник Fenix 6;
- 2022 рік – у січні було анонсовано серію Fenix 7;
- 2023 рік – влітку вийшла підсерія 7 Pro.
7-ма лінійка Fenix, як видно, трохи вибилася з графіка, вийшла на рік пізніше. Трирічний проміжок між 6-м і 7-м поколіннями пояснюється пандемією коронавірусу, через що 2021 року компанія пригальмувала виробничий процес.
Якщо дивитися на дати попередніх випусків, то вже час Феніксам оновитися. Тому й піднявся в Мережі ажіотаж. Усі з нетерпінням чекають, коли ж вийде розумний годинник Fenix 8?
Однак сама компанія мовчить, тримає інтригу. Поки що чутки залишаються чутками. І ходять вони давно – власне два роки вже обговорюють на всі лади тему виходу Garmin Fenix 8.
Ну, не терпиться шанувальникам бренду обговорити передбачувану новинку, адже Фенікси Гармін – мабуть, найпопулярніша лінійка розумних годинників для спорту та активного відпочинку в каталозі американського виробника. На смарт-годинник Fenix 8 покладають великі надії в плані інновацій. Судячи з технологічних рішень, які компанія Garmin впровадила в останні свої розробки у 2023 році, в новому годиннику варто очікувати дійсно «смачного» набору функцій.
Яка передбачається ціна на Fenix 8?
Якщо передові функції очікуються, на зростанні вартості продукту це позначиться напевно. Зрозуміло, що годинники Fenix 8 будуть дорожчими за 7-у серію, хоча передбачається, що ненабагато.
Точних відомостей ми не маємо, безумовно. Але різні джерела в Мережі називають приблизний діапазон стартової ціни такий: від 750 доларів США на стандартні моделі до 1050 доларів на годинники Гармін преміум-класу.
Крок назад: чим порадував нас годинник Fenix 7?
Перш ніж фантазувати щодо майбутніх можливостей Феніксів-8, давайте стисло згадаємо 7-у лінійку, яка стане їхньою основою, і відзначимо, що нового і найбільш корисного вона запропонувала користувачам.
Ключові оновлення Fenix 7:
- Великий вибір моделей за рахунок того, що серія була представлена трьома розмірами (42 мм, 47 мм і 52 мм). Також лінійка порадувала елегантним поєднанням кольорів, циферблатів і ремінців.
- З'явився світлодіодний ліхтарик у моделях Fenix 7X і Fenix 7 Pro.
- Завдяки більш яскравим дисплеям покращилася їхня читабельність за різних умов освітлення.
- Годинник став довше працювати від одного заряду батареї, і чималу роль у цьому зіграла ефективніша система керування живленням.
- Більш швидкий процесор, а також більш чуйний інтерфейс сенсорного екрана підвищили швидкість реагування гаджета.
- Багатодіапазонний GNSS/GPS і збільшена пам'ять до 32 Гб у версіях Sapphire і Pro.
- Серйозна інновація підсерії Pro – модифікований оптичний датчик Elevate V5.
- Удосконалена картографія.
- Збагатився функціонал. Зокрема, з'явилися опції «Попереду» і «Миттєвий знімок стану здоров'я», функція «Оцінка витривалості», «Оцінка рельєфу», удосконалився моніторинг сну тощо.
Чого варто очікувати від Fenix 8?
Офіційної інформації поки що немає. Якими будуть нові Фенікси 8, ми можемо тільки припускати, спираючись на чутки, запити користувачів і на зміни, які торкнулися інших пристроїв Гармін за останні два роки.
Отже, найбільш імовірними нововведеннями можуть бути:
-
Збільшення терміну служби батареї
Згідно з численними відгуками користувачів, є попит на збільшення автономної роботи приладів удвічі, якщо порівнювати з Феніксами 7. Чи вийде у виробника реалізувати побажання споживачів, побачимо.
У цьому питанні ставка робиться на вдосконалення технологій сонячної зарядки, тобто на створення більш ефективних елементів живлення, здатних уловлювати більше сонячної енергії для забезпечення безперебійної роботи гаджетів під час занять на свіжому повітрі.
Також фахівці Гармін багато працюють над тим, щоб зробити більш інтелектуальним алгоритм керування споживаною енергією.
І, судячи з розмов, варто очікувати оновлення способу зарядки. Що краще – бездротовий чи дротовий? Це дискусійне питання, бо думки різняться. Але часто у відгуках користувачів звучить побажання оснастити розумний годинник магнітним USB-кабелем для зарядки.
Є зауваження, що нерідко фірмовий зарядний пристрій Garmin завдає клопоту. Щоб зробити зарядку надійнішою і комфортнішою, пропонується доповнити комплектацію годинника підставкою для зарядки. Але чи почує Garmin?
-
Більш читабельний екран з підвищеною яскравістю
За останні два роки дисплеї пристроїв Гармін еволюціонували. На зміну традиційним трансфлективним екранам у багатьох моделях спортивних годинників прийшли більш яскраві дисплеї Амолед. Крім насиченої колірної палітри вони характеризуються поліпшеною контрастністю і відображають більш глибокий чорний колір. Все це в сукупності, та ще й з високоміцним сапфіровим склом + покриттям антивідблиску, покращує якість зображень на екрані та робить роботу з гаджетом комфортнішою для очей.
Хоча щодо використання в екранах технології AMOLED і сапфірового скла далеко не всі вважають, що це найоптимальніший варіант. На думку багатьох власників годинників Garmin, скло Gorilla забезпечує кращу видимість, а традиційний РК-дисплей (MIP) – триваліший час автономної роботи. Тож це питання залишається відкритим.
А ось формат великих шрифтів, який компанія стала пропонувати в останніх своїх розробках, відмінно себе зарекомендував серед туристів. Особливо серед людей, кому за 50 і у кого є проблеми із зором. Цієї опції чекають і в нових Феніксах.
І, до речі, на форумах неодноразово озвучували побажання збільшити глибину кольору екрана у Феніксах до 10 біт (512 кольорів). Згідно з відгуками, це було б величезним поліпшенням. Тільки ось Garmin не виробляє власні екрани, тому малоймовірно, що прохання щодо 512 кольорів буде виконано.
Однак є надія, що виробник оновить автоматичне керування підсвічуванням/яскравістю для забезпечення оптимальної читабельності екрана в будь-яких умовах.
-
Удосконалюється моніторинг здоров'я
Передбачається, що функції, закладені у Fenix 7, зокрема відстеження гідратації, стресу, відновлення та інші, в наступному поколінні будуть оновлені. Додасться моніторинг частоти дихання під час сну, що важливо для оцінки якості сну і загального стану органів дихання. Сподіваємося, що стане точнішим підрахунок калорій і кроків.
Також, найімовірніше, додадуться опція ЕКГ, зчитування рівня глюкози в крові, датчик температури тіла, виявлення денного сну/дрімоти (нові технології, які компанія Гармін почала впроваджувати у свої годинники у 2023 році). А датчик серцевого ритму вже точно має бути 5-го покоління Elevate, ніяк не менше. Особливо, якщо врахувати, що у версії годинника Fenix 7 Pro вже стоїть саме такий.
Серед абсолютно нових інструментів, якими компанія Гармін ще не наділяла смарт-годинники, але про які говорять як про потенційно можливі, відзначимо, наприклад, аналіз насичення м'язів киснем і вимірювання артеріального тиску. Буде здорово, якщо вони з'являться!
-
Удосконалення зв'язку: інтернет, мобільного, супутникового
Висловлюються думки, що нові Fenix 8 будуть підтримувати бездротове підключення за технологією 5G. Це забезпечить поліпшений контроль і підвищену безпеку зв'язку, а також оновлення в реальному часі та передачу даних без затримок.
Впровадження вдосконалених Інтернет-технологій дасть змогу розширити список розумних пристроїв, з якими годинник смарт Fenix 8 здатен синхронізуватися.
Також ходять чутки, що для шукачів пригод може бути розширено супутниковий зв'язок.
Багато хто давно чекає від компанії впровадження у смарт-годинники Fenix технології LTE, тим паче що конкуренти, наприклад Apple, вже багато років широко використовують цю функцію. Це мобільний зв'язок, що дає змогу відповідати і здійснювати дзвінки без телефона (тобто можна вирушити на пробіжку і залишити смартфон вдома). Також LTE дає можливість говорити або писати у відповідь на перенаправлені повідомлення чату WhatsApp або Instagram.
-
Використання штучного інтелекту
Очікується, що на базі ШІ складатимуться плани тренувань, адаптовані під конкретного користувача – з урахуванням його індивідуальних показників, цілей, швидкості відновлення тощо. Аналізуючи дані про стан здоров'я, штучний інтелект прогнозуватиме проблеми, що можуть виникнути в майбутньому, і рекомендуватиме заходи щодо їхнього запобігання.
-
Міцніша конструкція і поліпшення герметичності
Шлях до досконалості передбачає використання сучасних матеріалів, як-от титан і кераміка. Існує думка, що серія Fenix саме до цього йде, що наблизить її до статусу преміальних годинників і, безумовно, підвищить опірність приладів до зносу та поліпшить їхній естетичний вигляд. Важливо, що це не призведе до збільшення ваги.
Також багато споживачів продукції Garmin відзначили, що під час роботи з Fenix 7 зіткнулися з проблемами через незручні кнопки. Тому, цілком можливо, компанія їх допрацює.
Ставка на міцність і якість може призвести до підвищення водонепроникності гаджетів. А отже, Фенікси 8 піднімуться в рейтингу годинників, придатних для водних видів спорту.
-
Нові опції для підводного плавання
Неодноразово від користувачів висловлювалося побажання зробити годинник Fenix придатним для підводного плавання, оснастивши його, наприклад, датчиком глибини і опціями для дайвінгу та фрідайвінгу. Хоча для дайверів у каталозі Garmin є окрема спеціалізована серія годинників Descent, сенс існування якої нівелюється, якщо з'явиться сильний конкурент. Тому сумнівно, що компанія заглибиться в цю тему, хоча... Хто його знає?
-
Більше місця для зберігання інформації
Пам'ять/історія стандартних моделей Fenix 7 становить 16 Гб. У версіях Sapphire і Pro її збільшили до 32 Гб, чого цілком вистачає для десятків додатків і завантаження медіаконтенту. Проте, на думку багатьох користувачів, цього недостатньо для завантаження великих файлів. Наполегливо висловлюються побажання збільшити пам'ять пристроїв до 64 Гб. Чи піде на це Garmin, під питанням.
-
Динамік, мікрофон і голосові підказки
Багато хто сподівається, що в новий годинник Гармін Фенікс 8 буде інтегровано динамік і мікрофон, що дасть змогу використовувати пристрій у режимі гучного зв'язку і, зокрема, слухати голосові підказки без навушників.
-
Покращення розумних функцій для повсякденного використання
Спираючись на досвід експлуатації смарт-годинників Garmin, багато власників Fenix 7 погодилися, що в наступному поколінні потрібно оновити такі інтелектуальні функції, як відтворення музики і безконтактні платежі. Можливо, компанія дійсно внесе ці зміни.
-
Світлодіодний ліхтарик на моделях будь-якого розміру
У серії Fenix 7 ліхтариком оснащені не всі моделі, а тільки найбільші – X-формату. Але вже в модельній лінійці Fenix 7 Pro ця опція стала доступною в годинниках всіх розмірів. Очікується, що така ж тенденція збережеться і в майбутній 8-й серії Fenix. Або хоча б ліхтариком оснастять, крім великих (52 мм), середні 47-міліметрові корпуси.
До речі, ліхтарик Fenix 7 визнано недостатньо яскравим для подорожей на відкритому повітрі. Висловлюються прохання доопрацювати цей нюанс.
-
Можливо, зміниться розмір годинників
Щодо габаритів годинників точаться суперечки. Багатьох поточна трирозмірна градація моделей Фенікс влаштовує, і найімовірніше вона залишиться.
Однак є чимало користувачів, які вважають за необхідне доповнити лінійку Fenix надкомпактною і легкою моделлю з діаметром 40 мм і навіть менше, а також з меншою на кілька міліметрів товщиною. І їх не бентежить те, що заради зменшення розмірів виробнику доведеться піти на компроміси – наприклад, відмовитися від сонячної батареї, сенсорного екрана, музики, зменшити розмір акумулятора на одну третину тощо.
На цьому суперечки не закінчуються. Навпаки, висловлюються протилежного характеру побажання про збільшення розмірів циферблатів на 1 дюйм. Відповідно, пропонується зробити нову розмірну сітку: 1.3", 1.4", 1.5". Це, зі свого боку, передбачає збільшення роздільної здатності екранів: прибл. 260x260, 280x280, 300x300 пікселів. Можливо, збільшити діагональ екрана вдасться не за рахунок громіздкості всієї конструкції, а за допомогою більш вузької рамки.
-
Колірний дизайн навряд чи кардинально зміниться
Графітово-чорний, сріблястий, золотистий, сірий, бежевий – поєднання цих кольорів стало традиційним для лінійки Fenix. Тут немає забарвлень «вирви око». Елегантна класика упереміш зі спортивним стилем. Подібний розклад, судячи з неймовірної популярності серії, більш ніж влаштовує користувачів. Тим паче що Garmin випускає масу різнокольорових ремінців, які можна використовувати як запасні для зміни іміджу.
Однак подейкують, що, можливо, дизайн лицьової панелі в годинниках Гармін Фенікс 8 трохи зміниться, стане більш «індустріальним», оскільки це модно зараз.
-
Удосконалення функцій для активного відпочинку
Лінійка Fenix розроблялася передусім з орієнтацією на активний відпочинок, під час якого величезне значення мають топографічні мапи. Тому логічно припустити, що виробник їх поліпшить, а також зробить роботу з ними комфортнішою. Наприклад, підвищить роздільну здатність екрана і забезпечить оновлення мап у реальному часі. Це дасть змогу мандрівникам, не відволікаючись від пригод, просто на ходу, переглядати мапи і легко орієнтуватися на місцевості.
Список функцій, корисних туристам-екстремалам, насправді величезний. Це і точний прогноз погоди на найближчий час, і інформація про те, як організм пристосовується до висоти, і обчислення оптимальної швидкості сходження для альпіністів... Багато хто хоче побачити в новому годиннику передавач сигналу лиха (кнопку SOS), подібний до того, що розміщений на рятувальному човні, який міг би надсилати повідомлення в певному діапазоні частот. Є запит на поліпшення роботи компаса, барометричного висотоміра та інших датчиків.
Загалом, побажань багато, а що вдасться здійснити, поки залишається загадкою. Але зрозуміло одне – технології годинників для активного відпочинку зроблять суттєвий крок уперед, і серія Garmin Fenix 8 стане справді захопливою.
Підбиваємо підсумки
То чи вийде Fenix 8 у 2024 році?
Відповідаємо: передумови очікувати є. Але чутки і витік інформації – це шепіт на вітрі. Поки немає офіційного підтвердження від виробника, ми можемо тільки здогадуватися.
Цілком імовірно, що дата випуску нової серії може зсунутися на 2025 рік. Причини цього можуть бути різні: збої в розробках, тестові перевірки, перерва на курортний сезон. Та й у компанії можуть бути свої пріоритети. Є й інші не менш популярні серії годинників для активного відпочинку, які Гармін може пропустити вперед, пригальмувавши Фенікси.
Отже, дата випуску Garmin Fenix 8, як і їхні потенційні технічні можливості, наразі оповита таємницею. Прояснити ситуацію може тільки сам виробник. Так що стежимо за новинами, набираємося терпіння і чекаємо.
Грандіозна подія – вихід Fenix 8 – обов'язково буде!
Чому грандіозна?
Так в умовах жорсткої конкуренції, постійного вдосконалення технологій і зростаючих потреб покупців по-іншому ніяк:)
З оновленою інформацією про випуск Fenix 8 (від 19 серпня 2024 року) можна ознайомитися ТУТ!