Напередодні найбільшої та найпрестижнішої події в календарі велоспорту – багатоденних шосейних велосипедних перегонів Le Tour de France, які щороку в липні проводяться на території Франції та деяких сусідніх держав, компанія Garmin випускає звіт про тенденції велоспорту в усьому світі.
В основу звіту лягли дані онлайн-спільноти велосипедистів Garmin Connect, в якій користувачі велокомп'ютерів Edge виробництва Garmin реєструють результати своїх велопоїздок. Йдеться як про професійні тренування, які проводяться день у день у приміщенні на тренажерах або на відкритому повітрі, так і про прості прогулянки на велосипеді заради задоволення. Якою б не була мотивація, статистичні дані показують, що користувачі розумних пристроїв Гармін за останній рік стали активніше займатися велоспортом.
Ось деякі висновки, яких дійшли аналітики Гармін:
- Загалом активність велосипедистів, які є членами спільноти Garmin Connect, зросла на 7%. До того ж жіночий велоспорт лідирує. Жінки-велосипедисти – найшвидше зростаюча група спортсменів в онлайн-спільноті. Їхня активність за останні 12 місяців збільшилася на 9%.
- Кількість тренувань у приміщенні за допомогою велотренажерів Garmin Tacx, що забезпечують реалістичні відчуття від їзди, зросла на 12%. Як припускають фахівці Garmin, стрімкому зростанню інтересу до домашніх велотренувань міг посприяти вихід у грудні 2023 року нової моделі тренажера з прямим приводом Tacx® NEO 3M, який наразі є найпотужнішим і найточнішим у колекції тренажерів Garmin.
- Що більше ви їздите, то краще ви їздите – це само собою зрозуміло, тож нема чому дивуватися. Але Гармін підкріплює цю прописну істину цифрами. Зокрема, якщо на тиждень велосипедист проїжджає не менше 70 миль (112,6 км), середній показник його нормалізованої потужності становить понад 180 Вт. Також, якщо спортсмен на тиждень проїжджає 90 миль (близько 145 км), покращується показник VO2 max – у середньому до рівня 50 мл/кг/хв (це кількість кисню, що засвоюється на кілограм маси тіла за одну хвилину). VO2 max є маркером підготовленості та витривалості спортсмена, що показує, як працюють його серце, легені, кровоносна та м'язова системи. Цифра 50 мл/кг/хв для більшості велосипедистів класифікується як чудовий результат. Для порівняння: у звичайних чоловіків у віці 20-40 років VO2 max може становити прибл. від 31 до 42 мл/кг/хв, а в спортсменів-олімпійців – вище 80.
Найкращі з найкращих по всьому світу
Окремо зазначимо, що аналітики Гармін, проводячи своє невелике дослідження, зіставили результати тренувань велосипедистів різних країн і виділили за п'ятьма категоріями переможців.
- Отже, хто найшвидший?
Виявилося, що швидше за всіх їздять велосипедисти в Об'єднаних Арабських Еміратах. Середня швидкість їхньої їзди становить 16 миль на годину (25,7 км).
- Чиї поїздки найпотужніші?
Велосипедисти Данії продемонстрували найкращі результати. У середньому щоразу, коли вони натискають на педалі, показник нормалізованої потужності становить 196 Вт.
- Хто найдовше катається на велосипеді?
Італійці! Згідно зі статистикою спільноти Garmin Connect, кожна їхня поїздка триває в середньому трохи більше 2 годин.
- Хто їздить найдалі за всіх?
Знову італійці. І це логічно. Якщо вони довше їздять, то й дистанцію долають більшу. У середньому, відстань, яку проїжджають за одну поїздку, в італійських велосипедистів становить 29 миль (46,6 км).
- У якій країні проїхали найбільшу кількість миль на душу населення?
У цьому плані відзначилася Бельгія. Кількість миль, які бельгійці проїхали за рік, – 362 165 857.
Продукція для велоспорту Garmin
допоможе поліпшити вашу їзду
Підбиваючи підсумки у своєму звіті, аналітики Гармін підкреслюють, що не обов'язково потрібно бути професійним велосипедистом, щоб тренуватися, як він. Якщо ваші результати залишають бажати кращого або якщо вас менше турбують дані і більше хвилюють нові способи тренувань, варто звернути увагу на лінійку велопродукції Гармін, яка допоможе підготуватися до будь-якої поїздки, чи то великі перегони, чи то прогулянка містом.
Для тренувань компанія Гармін пропонує використовувати такі розумні пристрої, як:
- Велокомп'ютери з GPS із серії Edge, яка містить кілька модельних випусків. Серед останніх і найбільш популярних моделей відзначимо Edge 1040, Edge 1050, а також Edge 540, Edge 840 і велонавігатор Edge Explore 2 Standard. Усі велокомп'ютери Garmin пропонують високоточну навігацію, відстежують ефективність тренування і надають велосипедистам дані про поїздку. Можливе інтелектуальне підключення велокомп'ютерів до інших розумних пристроїв бренду.
- Радари заднього виду Varia, які допоможуть зробити велосипедні поїздки безпечнішими. Зокрема, вони попереджають велосипедиста за допомогою звукових сигналів про транспортні засоби, що наближаються ззаду, а водіям машин сигналізують (за допомогою заднього ліхтаря, що спалахує і блимає) про те, що попереду їде велосипедист. Ліхтар добре видно в денний час на відстані до 1,6 км. Деякі моделі велорадарів, наприклад Varia RCT715, мають вбудований відеореєстратор, який під час поїздки безперервно знімає відео.
- Розумні фари Varia, які кріпляться на кермо або на шолом. Вони можуть використовуватися як окремо, так і у зв'язці з велокомп'ютером Edge. У них запрограмовано 5 режимів освітлення. У разі сполучення з велокомп'ютером фара Garmin Varia може автоматично регулювати яскравість залежно від умов освітлення і швидкості руху, що сприяє економії заряду батареї.
- Педалі з вимірювачем потужності Garmin Rally, що надають точні дані про потужність (окремо для лівої і правої ноги) і динаміку їзди на велосипеді. З їхньою допомогою велосипедисту легше буде виявити свої сильні та слабкі сторони. Педалі сумісні з шипами для велотуфель SHIMANO SPD-SL, SHIMANO SPD або LOOK KEO. Принцип встановлення такий самий, як і для будь-яких інших педалей. Їх легко можна зняти і переставити на інший велосипед, незалежно від його типу.
- Велотренажери Tacx ідеально підходять для домашніх тренувань, забезпечуючи точні вимірювання потужності та каденсу (в межах 1%) і роблячи тренування в приміщенні реалістичнішим завдяки таким функціям, як відчуття дороги, динамічна інерція та імітація спуску. Лінійка велостанків Tacx містить моделі різного типу, зокрема роликові, магнітні та електромагнітні.
- Смарт-годинники Garmin, які легко поєднуються з велосипедною продукцією бренду. Багато розумних годинників Гармін пропонують програми для тренувань з велоспорту. Однак, як зазначає сам виробник, сьогодні особливої популярності серед велосипедистів набули такі модельні серії годинників, як Forerunner 965 і Fenix 7 Pro. Ці спортивні моделі наділені набором функцій для відстеження потужності, розширеної динаміки їзди на велосипеді та функціональної порогової потужності (FTP). Також вони пропонують цілодобовий моніторинг здоров'я, включно з оцінкою сну, стресу, визначенням часу відновлення та багато іншого.
Якщо тема велопродукції Garmin вас зацікавила, більш детально про кожен вид пристроїв ви можете дізнатися, відвідавши відповідні розділи нашого онлайн-магазину. Також відвідайте наш Блог, де ми публікуємо новини про різноманітні інновації бренду і докладні огляди продукції.