Ви вирішили купити свій перший розумний годинник GPS? Або настав час оновити старий смарт-годинник? Чудово! Тепер потрібно вибрати бренд. І ось тут у багатьох починаються труднощі. На ринку смарт-годинників сьогодні представлена така величезна кількість виробників, що подиву немає меж. Apple, Samsung, Google, Sony, Suunto, Coros, Asidas, LG, Polar, Fitbit, Michael Kors, Fossil, Asus, Huawei, Amazfit, Oppo, Fitpolo, Honor, Realme, Blackview, Withings... І це далеко не все!
Як американський бренд Garmin, популярність якого останнім часом набирає обертів в Україні, вписується в це розмаїття GPS-годинників? Ми вирішили розібратися.
Але щоб не потонути в потоці інформації, звузимо коло брендів до трьох ключових гравців, як-от Apple, Suunto, Polar, і порівняємо з їхньою продукцією годинники Garmin, чесно акцентуючи увагу і на плюсах, і на мінусах конкурентів.
Для «аперитиву» підкинемо трохи статистичних даних. Згідно з аналітикою statista.com, частка Garmin на світовому ринку в секторі пристроїв для фітнесу 2023 року збільшилася до 27%. Продукцію компанії у 2023 році купували в 104 країнах. Причому до категорії світових покупців увійшла й Україна – поряд з Індією, Філіппінами, Еквадором, США та низкою інших країн.
У вересні 2023 року за впізнаваністю брендів у США компанія Garmin посіла 8-ме місце (набрала 57%). Тотальним лідером рік тому з впізнаваністю бренду 91% стала компанія Apple. Ось із цього «монстра» наше порівняння і почнемо.
Garmin проти Apple
Обидва бренди стануть чудовим вибором для тих, хто шукає смарт-годинник для здоров'я та фітнесу. І там, і там ви знайдете пакет опцій для відстеження тренувань. Однак годинник Garmin купити ми порекомендуємо людям, які серйозно займаються спортом і готуються, скажімо, до марафону. А ось Apple Watch більшою мірою підійдуть тим, кому потрібен не стільки спортивний годинник, скільки розумний годинник на кожен день.
Переваги Garmin:
- Точніші датчики з відстеження серцевого ритму і місцерозташування.
- Глибша аналітика даних для бігунів, велосипедистів і не тільки.
- Спеціальні функції для тренувань (наприклад, «Тренувальне навантаження») доступні не тільки в годинниках високого класу, а й у моделях середнього цінового рівня.
- Годинники Garmin більш багатофункціональні та пропонують низку опцій, яких немає в Apple Watch. За допомогою деяких моделей, зокрема, можна передавати дані пульсу на інше обладнання, а також дистанційно керувати велотренажером, велосипедними фарами Varia, велорадаром або тролінговим мотором.
- Найкращі моделі можуть зберігати топографічні мапи і знаходити маршрут без підключення до Інтернету.
- Більша різноманітність годинників. Якщо в Apple зараз доступні лише три базові моделі, що оновлюються з виходом нових поколінь (Ultra/Ultra 2, Watch Series 6/7/8/9/10 і Watch SE 1-го і 2-го покоління), то в Garmin представлено незчисленну кількість моделей. Компанія намагається створити годинники на всі випадки життя, пропонуючи моделі для бігунів із серії Forerunner, годинники Quatix для мореплавців, дайверську серію Descent або годинники для льотчиків D2. Якщо потрібна міцність без великих витрат, зверніть увагу на пригодницький годинник Garmin Instinct. Серія Venu припаде до душі любителям більш класичних смарт-годинників. На вершині каталогу Garmin – лінійки Fenix і Epix, які позиціонуються як універсальні годинники для різних видів спорту і подорожей. Окремо стоїть серія Marq з більш дорогих матеріалів, і це вже категорія елітних годинників.
- Більший час роботи батареї від однієї зарядки. Мінімум 5 днів. Якщо взяти одну з останніх моделей – Enduro 3, то без зарядки у звичайному режимі годинник протримається 36 днів. А якщо в режимі економії заряду та ще й із сонячною зарядкою використовувати гаджет, термін служби батареї стає необмеженим. На цьому тлі показники годинників Apple тьмяніють – від одного до двох днів...
Переваги Apple:
- Магазин застосунків, який пропонує Apple, у секторі смарт-годинників, мабуть, є найкращим. Годинники бренду здатні прийняти більш складні та візуально насичені програми, ніж будь-яка модель Garmin. І програмне забезпечення Apple Watch не обмежене спортивними вимогами, і загалом потужнішими будуть ці годинники. До того ж ціна на застосунки особливо «не вибухнула», якщо аналізувати її зміни за останні 10 років.
- Apple давно у своїх годинниках використовує мікрофон з динаміком і датчик ЕКГ, тоді як в асортименті Garmin довгий час тільки одна модель могла похвалитися цими опціями – Venu 2 Plus. Однак віднедавна Garmin майже вдалося зрівняти рахунок з Apple, випустивши серію годинників з мікрофоном Fenix 8. І датчик ЕКГ сьогодні представлений у кількох моделях Garmin.
- Компанія Apple досягла успіху в розробці технологій для моніторингу здоров'я. Наприклад, пропонує більш просунутий підхід до відстеження менструального циклу, заснований на використанні двох температурних датчиків для вимірювання базальної температури тіла.
- Дизайн Apple Watch вважається більш вишуканим, а у Garmin переважає тенденція в бік практичності.
- Усі моделі Apple Watch оснащені OLED-дисплеями, які дають більш яскраві кольори. У каталозі ж Garmin багато годинників мають екрани MIP – менш «глянцеві», ніж OLED, але більш економні в плані споживання енергії та зручніші для спорту.
Garmin проти Suunto
Обидва ці бренди за впізнаваністю йдуть «ніздря в ніздрю». Їх варто рекомендувати любителям бігу пересіченою місцевістю і тим, хто цінує годинники з поліпшеним терміном служби батареї. Який би вибір ви не зробили, не помилитеся. Базовий функціонал цих годинників схожий (пульсометр, лічильник калорій, відстеження темпу та відстані, функція кола тощо). Точність GPS-відстеження, а також якість збірки і надійність конструкції в обох брендів чудова. Однак відрізняються годинники технічним обладнанням, тренувальними інструментами, сповіщеннями та керуванням даними.
Переваги Garmin:
- Компанія набагато частіше, ніж Suunto, оновлює свій каталог новими моделями, які підходять для різних видів спорту. Водночас з появою новинок з'являється можливість купити годинник Garmin «старих» моделей зі знижкою! Всього в каталозі бренду представлено 18 модельних серій.
- Дизайн годинників Garmin також радує великою різноманітністю. Ви можете вибрати моделі з круглим або квадратним корпусом. Матеріал корпусів використовується різноманітний: пластик, сталь, алюміній, титан (а в годинниках Suunto переважає полімер). Є ремінці різної ширини і з різних матеріалів (у годинників Suunto тільки одна ширина – 24 мм і один матеріал – силікон). І знімаються ремінці простіше, ніж у годинниках Suunto.
- У годинників Гармін багатший функціонал, і частіше оновлюється ПЗ пристроїв.
- Такі датчики, як пульсометр, пульсоксиметр, крокомір та вимірювач пройденої дистанції, працюють точніше. Багато в чому з тієї причини, що теж частіше оновлюються.
- Garmin посідає провідні позиції, пропонуючи універсальні пристрої з комплексними функціями відстеження здоров'я, підтримання активного способу життя та розумного годинника (наприклад, більшість моделей пропонують інтелектуальні сповіщення, сховище музики та можливості оплати). Завдяки цьому продукція бренду однаково успішно підходить як для тренувань, так і для повсякденного використання.
- У Garmin є серія Vivomove Trend з можливістю бездротової зарядки, що сумісна із зарядними пристроями типу Qi. Suunto поки цього запропонувати не може.
Переваги Suunto:
- Suunto часто має перевагу в плані навігаційних функцій і часу роботи від батареї, що робить годинники цього бренду ідеальними для тривалих походів і віддалених пригод.
- У годинниках Суунто опцій менше, ніж у пристроях Гармін, але багато з них опрацьовано глибше.
- Серед професійних дайверів годинники Suunto в більшій пошані, ніж гаджети інших брендів. Річ у тім, що розробкою наручних дайверських комп'ютерів компанія займається ще з 80-х років, і досягла в цій справі вона високої майстерності.
- Фінська компанія Suunto пропонує менше годинників: серії 3,5,7,9, нові моделі Ocean, Race/Race S, Vertical. Як не парадоксально, це може бути на краще, оскільки сприяє швидшому ухваленню рішення під час вибору моделі.
- Ціна на продукцію цього бренду менша. Наприклад, годинник Suunto 9, який вважається прямим конкурентом моделям Garmin Fenix 6/7, набагато дешевший за них. Для тих, хто хоче заощадити, він стане оптимальним вибором.
Garmin проти Polar
Продукція обох брендів орієнтована на людей, які серйозно займаються спортом. Як і пристрої Garmin, годинники фінської компанії Polar відображають налаштовувані дані в реальному часі, як-от темп, час, пройдену відстань, спалені калорії та частоту серцевих скорочень, а також багато чого іншого за вашим бажанням. І ті, й інші містять різні спортивні режими і мають високу точність GPS завдяки використанню декількох супутників.
Переваги Garmin:
- Garmin випускає багато різних годинників. Асортимент же Polar набагато простіший: Unite, Ignite (фітнес-моделі), Vantage m2, Pacer, Pacer Pro (біг/мультиспорт) і елітні серії Vantage V2, Grit X Pro.
- Garmin і Polar дотримуються схожого формату в оформленні годинників, більшість яких мають пластикові корпуси і від трьох до п'яти кнопок. Але загалом пристрої Garmin мають більш сучасний дизайн, ніж Polar. Багато годинників Polar мають товстий чорний безель, який надає їм дещо застарілого вигляду.
- Точність GPS у Garmin краща. І більше в каталозі компанії представлено пристроїв, які пропонують багатодіапазонний GPS.
- Годинники Garmin під'єднуються до зовнішніх датчиків через Bluetooth та ANT+, тоді як годинники Polar використовують тільки Bluetooth.
- Раніше Polar лідирував у царині аналізу тренувань, але останніми роками це ще одна галузь, в якій компанія Garmin просунулася вперед.
- Garmin також випереджає Polar у сфері розумних функцій. Хоча у бренду немає доступу до магазину застосунків, настільки ж вражаючого, як у Apple, проте є магазин застосунків Connect IQ, який пропонує безліч циферблатів, додаткові поля даних і корисні сторонні застосунки. Музичні годинники Garmin можуть підключатися до потокових сервісів, зокрема до Spotify і Amazon Music. У Polar же інтелектуальні функції обмежені відображенням сповіщень, прогнозом погоди та керуванням відтворенням музики на підключеному телефоні.
- Топові годинники Garmin мають кольорові мапи з покроковими інструкціями і додатковими функціями, як-от ClimbPro, що аналізує підйоми і спуски на маршруті. Polar також пропонує в декількох своїх годинниках покрокову навігацію і функцію повернення до вихідної точки, проте поки що в жодному годиннику цього бренду немає мап.
- Що стосується терміну роботи батареї, то і тут годинники Garmin показали себе з більш вигідного боку, ніж Polar. Зокрема, годинник Garmin Enduro 2 може працювати три тижні без підзарядки навіть за інтенсивного використання, тоді як годинники Polar Vantage V2 і Grit X Pro прослужать від п'яти до семи днів.
Переваги Polar:
- У сфері відстеження сну годинник Polar точніший, ніж Garmin. З Polar ви отримуєте детальну розбивку вашого сну, зосереджену на трьох факторах (кількість, якість і відновлення), а також графіки на наступний день після сну, які показують, коли ви, найімовірніше, будете найбадьорішими, і рекомендують вам вікно сну, до якого слід прагнути наступного дня.
- Коли справа доходить до точності пульсометрів, Polar трохи перевершує годинники Garmin. Особливо в холодну погоду.
- У Polar є унікальні функції. Зокрема, однією з найкорисніших опцій для бігунів вважається 5-хвилинний фітнес-тест, який допомагає оцінити ваш поточний рівень аеробної підготовки і передбачуваний VO2 max.
- Годинники Polar коштують дешевше, ніж Garmin, хоча мають усі ключові опції для фітнесу. Це буде чудовий вибір для спортсменів-початківців.
Наші висновки + пара порад
- У скарбничці кожного бренду є різні варіанти годинників, що відповідають різним потребам і бюджетам. Отже, для кожного з нас знайдеться щось своє.
- Компанія Garmin виділяється на ринку смарт-годинників, особливо в галузі функцій відстеження та навігації для різних видів спорту, завдяки поєднанню точної інженерії, складної аналітики даних і традицій, тісно пов'язаних з активним відпочинком.
- Вибираючи годинник для себе, поставте запитання: а для чого він вам потрібен? Для відстеження ранкових пробіжок? Для перехресних тренувань з різних видів спорту? Для ультрамарафонів? Або на кожен момент життя 24/7? Знаючи відповідь, вам легше буде прийняти правильне рішення.
- І останнє: якщо ви вже користуєтеся смарт-годинником якогось бренду, можливо, розумно буде просто оновити його, зупинившись на новій моделі того ж виробника. У такому разі вам не доведеться ламати голову над вивченням нового інтерфейсу.