Американська компанія Garmin 29 лютого опублікувала звіт inReach® SOS за 2023 рік. У ньому висвітлено тенденції, пов'язані з інцидентами SOS, про які повідомлялося в Garmin Response℠ (центр реагування на надзвичайні ситуації) за минулий календарний рік.

Технологія Garmin inReach, яка вважається еталоном і світовим лідером у галузі двостороннього супутникового зв'язку, доступна на широкому спектрі портативних пристроїв і може допомогти людям залишатися на зв'язку по всьому світу. Для цього використовується двостороння передача текстових повідомлень, відстеження місцерозташування і критично важливих служб екстреного реагування SOS.

Ключові моменти звіту inReach® SOS за 2023 рік

•    Реагування на сигнали SOS було найрізноманітнішим: від участі місцевих служб екстреної допомоги на основних міждержавних автомагістралях до високотехнологічних вертолітних рятувальних операцій. Сигнали про допомогу надходили з шести континентів, включно з майже 100 країнами, і з трьох океанів.

•    Найчастіше люди активували сигнали SOS під час піших/похідних прогулянок. Рідше траплялися інциденти з водіями та мотоциклістами.

•    Число інцидентів SOS, пов'язаних із керуванням автомобілем, зросло, що підкреслює важливість наявності inReach під рукою в ситуаціях, коли відсутнє покриття стільникового зв'язку. Це ще одна перевага, яка дає змогу вам не покладатися виключно на стільниковий зв'язок і базові можливості служби екстреної допомоги.

•    Багато інцидентів SOS стосувалися самих користувачів inReach, проте більше половини з них були пов'язані з членом сім'ї користувача або сторонньою особою.

•    Завдяки пристроям inReach та за підтримки професійно навченого персоналу Garmin Response користувачі inReach змогли самостійно врятуватися майже в 10% випадків.

Як inReach SOS працює з Garmin Response

Завдяки спеціальній кнопці SOS і глобальному супутниковому покриттю Iridium® (100% поверхні Землі) користувачі Garmin inReach можуть швидко надіслати екстрене повідомлення в разі виникнення надзвичайної ситуації.

Після відправки екстреного повідомлення, навіть якщо користувач не робить жодних інших дій, пристрій відправляє сигнал про лихо в Garmin Response. Це професійний координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації, що працює цілодобово і без вихідних.

Garmin Response зв'язується з користувачем, зазначеними ним контактними особами для екстрених випадків, пошуково-рятувальними організаціями та іншими доступними місцевими ресурсами. Фахівці центру реагування надають користувачам і контактним особам оновлену інформацію про заходи реагування, зокрема підтверджують, що допомога вже в дорозі, і залишаються на зв'язку, поки інцидент вирішується.

Що клієнти Garmin говорять про inReach

•    Паркер Кларк, користувач inReach, який активував сигнали SOS, що призвело до порятунку двох лижників:
«Бути очевидцем травматичного нещасного випадку – це досить сильний стрес, навіть якщо у вас є inReach (Garmin Response), щоб негайно зв'язатися з пошуково-рятувальною службою та скоординувати рятувальну операцію. Я не можу собі уявити, яким стресом було б залишити когось із серйозними травмами і кілька годин іти пішки або на лижах, намагаючись знайти прийом стільникового зв'язку, а потім намагатися повідомити про своє місцеперебування і, можливо, повернутися назад через кілька годин, не знаючи, що сталося за цей час. Чим більше пристроїв inReach буде використовуватися в гірськолижному спорті, тим безпечніше, я вважаю, це буде для всіх».

•    Шейн Хортон, користувач inReach, який потрапив в аварію на човні:
«Ми носимо з собою пристрій inReach уже багато років і використовуємо його для зв'язку, а я використовував функцію відстеження, щоб повідомляти людям, де я знаходжуся, коли я літаю або їжджу на снігоході. Вперше inReach знадобився нам у надзвичайній ситуації, і він впорався зі своїм завданням! Співробітники Garmin Response поводилися зразково, підтримуючи зв'язок і передаючи інформацію, щойно вона з'являлася. Моя донька зараз вдома та одужує. Без inReach їй довелося б багато годин лежати на мокрому березі річки, поки я намагався пішки і вплав дістатися до місця, де можна було б отримати допомогу. Ми завжди триматимемо пристрій inReach при собі, коли будемо виїжджати на природу, і я дуже рекомендую його всім іншим». 

Знайдіть свій Garmin inReach

Garmin пропонує широкий вибір пристроїв inReach, купити які ви можете в нашому онлайн-магазині. Вони розрізняються за вагою, розміром дисплея і функціями. Кожен прилад з технологією inReach поставляється з можливістю двостороннього зв'язку і функціоналом подачі сигналу лиха SOS. 

Серед пристроїв Garmin inReach відзначимо:

•    InReach Messenger – це пристрій із простим інтерфейсом, який забезпечує надсилання текстових повідомлень через супутниковий зв'язок. Мандрівникам, які залишили межі зони покриття, куди сигнал стільникового зв'язку не доходить, такий простенький супутниковий комунікатор надасть незамінну допомогу.

•    Коли розмір і вага спорядження мають вирішальне значення, зручний у носінні inReach Mini 2 стане чудовим варіантом завдяки своєму легкому і компактному дизайну.

•    Завзяті дослідники, альпіністи та мисливці можуть віддати перевагу міцному портативному GPS-навігатору GPSMAP® 67i із супутниковими каналами, який пропонує картографування TopoActive і технологію inReach для використання у віддалених районах.

•    Любителі подорожей можуть віддати перевагу серії навігаторів Montana® 700, яка оснащена сенсорним дисплеєм, що дає змогу швидко і легко набирати повідомлення, а також різними варіантами кріплення для квадроциклів, мотоциклів, велосипедів тощо.

•    Для любителів подорожей бездоріжжям було розроблено спеціальну серію навігаторів Tread® XL з картографією, необхідною для того, щоб не збитися зі шляху, і комунікаційною технологією, що дає змогу залишатися на зв'язку.

•    На воді Garmin пропонує використовувати комплект inReach Mini 2 Marine Bundle, до якого входить гвинтове кріплення та кабель живлення, тож ви можете будь-якої миті встановити пристрій inReach на штурвал для швидкого доступу. Моряки також використовують навігатор GPSMAP 86sci, який постачається з попередньо завантаженими прибережними картами BlueChart®g3 і має водостійку плавучу конструкцію.

•    Авіатори можуть зручно надсилати та отримувати повідомлення через застосунок для смарт-пристроїв Garmin Pilot™ прямо з кабіни пілота. Garmin Pilot використовує GPS-позиціонування inReach Mini 2 для відображення символу місцерозташування літака з географічною прив'язкою на дисплеї рухомої карти планшета.

Дізнайтеся більше про всі пристрої Garmin з підтримкою inReach у нашому розділі магазину «Навігатори».

Для відстеження в реальному часі, обміну повідомленнями, прогнозів погоди та інтерактивних можливостей SOS потрібна активна супутникова підписка. Доступні різні тарифні плани. Особи, які мають пристрій inReach та активну підписку, можуть придбати через Garmin плани страхування пошуково-рятувальних робіт (SAR), що пропонують фінансове відшкодування витрат, пов'язаних із кваліфікованими пошуково-рятувальними роботами.