1 квітня компанія Garmin анонсувала випуск шостого покоління смарт-годинників Vivoactive з AMOLED-дисплеєм – через доволі короткий проміжок часу після виходу попередньої серії, який мав місце у вересні 2023 року. Зазвичай виробник дотримується 2-річного інтервалу між випусками Vivoactive, а цього разу вирішив прискоритися, скоротивши період очікування чергової новинки як мінімум на півроку.
І це не єдиний приємний сюрприз. Годинник для фітнесу та здоров'я Vivoactive 6 значно «підкачався», увібравши в себе кілька десятків нових спортивних профілів і безліч бігових функцій. Також повернулися анімовані тренування, від яких у п'ятому поколінні годинників виробник відмовився, що викликало тоді серед споживачів хвилю невдоволення. І обсяг сховища для музики збільшився вдвічі. З'явився розумний будильник, що особливо інтригує.
Отже, бюджетний годинник Garmin Vivoactive 6 зробив ще один крок до того, щоб бути більш схожим на Venu 3 – годинник фітнес-категорії більш просунутого рівня. Однак ціна Vivoactive 6 вгору не стрибнула. І це дійсно дивує, оскільки за останній рік більшість анонсованих Garmin модельних серій демонстрували тенденцію до стрімкого подорожчання.
Але ні! Дешевий годинник Vivoactive 6 – це не першоквітневий жарт, а реальність. Ура, ура! Задоволено потираємо долоньки і йдемо вивчати новинку далі.
І почнемо, мабуть, з «аперитиву», тобто з короткого анонсу від виробника. Ось як презентує весняну серію годинників Вівоактив 6 віцепрезидентка Гармін з продажу та маркетингу для споживачів Сьюзан Лайман:
«Неважливо, яка у вас фітнес-ціль, Vivoactive 6 допоможе вам зрозуміти своє тіло краще, ніж будь-коли раніше. Від ранкової рутини до денного тренування та вечірнього відпочинку і всього, що між ними, – цей розумний годинник буде з вами на кожному кроці».
Серія Vivoactive 6 – склад, розміри, дизайн
Традиційно всі Вівоактиви Гармін вирізняються скромними розмірами колекції. Передостаннє 4-е покоління складалося всього з трьох моделей, але у двох розмірах: 40 мм для жінок і 45 мм для чоловіків. П'яте покоління 2023 року випуску містило вже чотири моделі унісекс однакового розміру 42,2 мм.
Нові Вівоактиви в цьому відношенні не оригінальні – теж чотири моделі. І теж, як у свого попередника, діаметр корпусу становить 42,2 мм при робочому діаметрі екрана 1,2 дюйми або 30,4 мм. Щоправда, за товщиною корпус трохи здувся: було 11,1 мм, стало 10,9 мм. Така мінімальна відмінність на зап'ясті, треба думати, абсолютно не відчувається. Тим паче що вага гаджетів не змінилася: 23 г – тільки корпус, 36 г – з «рідним» із комплекту ремінцем.
Набір матеріалів, з яких виготовлено смарт-годинник Vivoactive 6 Garmin, також не змінився, якщо порівнювати з п'ятим поколінням:
- анодований алюміній для безеля;
- армований волокном полімер для корпусу;
- хімічно зміцнене скло Corning® Gorilla® Glass 3 для лінзи;
- силіконова 20-міліметрова стрічка для ремінця.
У дизайні годинників 5-го і 6-го поколінь спостерігається схожість. Спортивний стиль унісекс, «обтічна» і двокнопкова форма корпусу без зайвих деталей, орієнтована на максимальний комфорт під час занять спортом. Однак дизайн Vivoactive 6 став більш фактурним, кутастим, опуклим і навіть трохи брутальним, що видно, наприклад, за формою «вушок» (якщо дивитися збоку – замість округлості ніби видно зріз).
І кардинально змінилася права верхня кнопка: стала круглою і витягнутою вгору, нагадуючи кратер вулкана або маленький ріг. Справді, вийшов годинник-єдиноріжка!
Тоді як раніше, в моделях Vivoactive 5, ця кнопка була приплюснутою, прямокутною і витягнутою. Від себе додамо: те, що тепер права кнопка з корпусу сильніше «спучилася» і відрізняється від лівої текстурно – це радше плюс, оскільки її простіше буде намацати, як то кажуть, не дивлячись і спітнілими пальцями.
Зовнішнє оформлення Vivoactive 6 традиційно для цієї групи фітнес-годинників Garmin радує різними кольорами:
- як яскравими та модними – відтінок рожевого світанку або колір зеленої яшми;
- так і спокійними, універсальними – м'який золотистий відтінок (місячного золота), колір слонової кістки;
- також представлений чорний колір – можна сказати, поступка для чоловіків.
Загалом за дизайнерською колірною палітрою видно, що спортивний годинник Vivoactive 6 більше розрахований на жінок, але і про чоловіків виробник не забув. Кожен і кожна може вибрати той варіант, який найбільше підходить під його (її) образ, стиль, смаки.
Підкреслимо, що 42 мм – зручний розмір для представників обох статей. Годинник Vivoactive, оформлений на межі спортивного і класичного стилів, має елегантний вигляд і чудово пасує не тільки для спортзалу, а й офісу. Сам виробник годинники Vivoactive відносить до модних. Ну, якщо порівнювати з більшістю спортивних смарт-годинників на ринку, які завжди грубуваті і завеликі через втиснутий у формат годинника наручний комп'ютер, годинник Гармін Вівоактив на їхньому тлі виглядає, як цукерка. Особливо його рожева «зефірна» версія.
Апаратна «начинка» та час роботи батареї
Що стосується апаратної складової нових годинників, то зазначимо, що вона майже не відрізняється від набору датчиків, вбудованих у годинники попереднього покоління Vivoactive 5. Зокрема оптичний пульсометр використано старого зразка – Garmin Elevate Gen4, що унеможливлює в подальшому підключення опції ЕКГ.
Також з попередньої серії Vivoactive у нову перекочували такі датчики, як акселерометр, пульсоксиметр, термометр, датчик освітленості (автоматично регулює яскравість) і датчик NFC (підтримує платіжну функцію Garmin Pay). Барометричний альтиметр у шостій серії годинників, як і в п'ятій, відсутній.
З нових датчиків, якими може похвалитися Garmin годинник Vivoactive 6, відзначимо:
- магнітний компас – показує правильний напрямок під час повороту годинника і, на відміну від електронного компаса, не вимагає, щоб ви рухалися вперед;
- гіроскоп – дає змогу годиннику точніше відстежувати рухи, що важливо для розпізнавання жестів, а також для силових тренувань і тренувань на рухливість;
- датчики Beidou та QZSS, які доповнили GNSS годинника для більш точного позиціювання в складних умовах, хоча тип чіпсета збережений той самий, що і в годиннику Vivoactive 5, і, як і раніше, система супутникової навігації не є багатодіапазонною.
Тип дисплея той самий, що й у п'ятих Vivoactive, – кольоровий AMOLED з незмінною роздільною здатністю екрана 390 x 390 пікселів. Але є відмінність – збільшилася яскравість дисплея, що полегшує зчитування інформації на відкритому повітрі і під палючим сонцем.
Батарея не змінилася, судячи з абсолютно однакових показників терміну роботи пристроїв обох серій від одного заряду:
- 11 днів – режим розумного годинника;
- 5 днів – режим розумного годинника з постійно увімкненим екраном;
- близько 3-х тижнів – режим економії заряду смарт-годинника;
- близько 21 години – режим GPS-Only GNSS;
- близько 17 годин – усі системи GNSS;
- близько 8 годин – усі системи GNSS + прослуховування музики.
Важливо уточнити, що наведені цифри є приблизними, оскільки фактично термін служби батареї залежить від того, як саме використовується годинник. Виробник під формулюванням «11 днів» має на увазі наступний набір дотриманих умов і дій протягом дня:
- циферблат, яскравість дисплея і час очікування – за замовчуванням;
- пульсоксиметр вимкнено;
- потокове передавання музики не використовується;
- заходи не хронометруються;
- 750 жестів і 32 взаємодії з дисплеєм;
- 50 повідомлень;
- 10 сповіщень, що генеруються годинником (про рух і цілі);
- 1 знаходження пристрою поза зоною покриття Блютуз смартфона.
Нове в програмному забезпеченні
і спортивному функціоналі Vivoactive 6
Ми вже зазначили, що за оснащенням датчиками і конструкцією шості Вівоактиви мало чим відрізняються від своїх попередників. Але має місце істотний прорив у «мізках» годинників. І він був, у принципі, очікуваний. Річ у тім, що Вівоактиви 5, незважаючи на свою без применшення революційність (докладніше ми розповідаємо про це тут), багато в чому поступалися годинникам у тій самій цільовій і ціновій ніші від прямого конкурента Гармін – Апл Вотч. Поступалися саме через відсутність багатьох спортивних і фітнес-функцій. Розрив був очевидним, але тепер, мабуть, Гармін вдалося зрівняти рахунок.
Працюючи над Vivoactive, фахівці компанії зробили акцент саме на функціях, пов'язаних зі спортивною сферою, і серйозно «перекроїли» ПЗ, повністю змінивши призначений для користувачів інтерфейс – зробивши його більш інтуїтивним і схожим на структуру меню престижних годинників Fenix і Epix.
Якщо раніше для доступу до налаштувань потрібно було натиснути й утримувати нижню праву кнопку, то тепер вона викликає елементи швидкого доступу, що налаштовуються (наприклад, доступ до режиму ліхтарика або передачу даних про серцевий ритм). А якщо провести пальцем вправо по екрану і натиснути верхню круглу кнопку, відкриється список програм і можливих дій, прокрутивши який вниз, можна знайти пункт «Налаштування».
Кількість полів даних на сторінці активностей подвоїлася (раніше було чотири, тепер – вісім). Завдяки цьому налаштовувати спортивний профіль стало простіше і зручніше. Крім того, користувачі Вівоактив 6 під час тренувань можуть моніторити ширший спектр показників, оскільки ліміт на три призначені для користувача сторінки було скасовано. Для людей, які займаються різними видами спорту (біг, велосипед тощо), – це дуже актуальне нововведення.
Що стосується розширення спортивного функціоналу, то годинник смарт Vivoactive 6 придбав такі опції:
- прибл. 50 нових спортивних програм, а загалом кількість попередньо встановлених у годинник профілів перевищує вісім десятків;
- новий профіль «Рухливість» (або «Мобіліті») – тренування з низькою інтенсивністю, призначені для вироблення гнучкості та сили шляхом зміцнення м'язів, поліпшення мобільності суглобів, витягування хребта;
- анімовані тренування – прості візуальні інструкції прямо на екрані годинника для занять йогою, пілатесом і силових вправ;
- «м'яке» пробудження за допомогою нового інструменту Smart Wake: ви вказуєте час, коли вам потрібно прокинутися, і будильник за півгодини до цього часу, «скануючи» стадії вашого сну, підбирає момент, коли вам прокинутися буде найменш болісно, і за допомогою вібросигналів будить (якщо ж протягом 30-хвилинного «віконця» зручного моменту – фази легкого сну – не буде виявлено, будильник подасть сигнал у зазначений час);
- нова функція – динаміка бігу, яка відстежує частоту і довжину кроку, а також час контакту із землею;
- нова функція – потужність бігу, що дає змогу зрозуміти, скільки потужності витрачається, щоб краще керувати зусиллями і ефективніше планувати тренування;
- нова опція для бігу PacePro – налаштування темпу з поправкою на підйоми/спуски на маршруті та особисті уподобання бігуна (план PacePro можна створити на своєму мобільному телефоні через застосунок Garmin Connect і завантажити на годинник);
- відстеження курсу/маршруту під час бігу (мап у годиннику немає, тому маршрут показується у вигляді простенького ланцюжка з так званих «хлібних крихт»);
- щоденні рекомендовані тренування – тільки з ходьби (примітка: раніше щоденні рекомендовані тренування в годинниках Гармін були доступні в режимах «Велосипед» і «Біг», а тепер додався режим «Прогулянка», що є дійсно новим для продукції бренду);
- удвічі виріс обсяг внутрішньої пам'яті – з 4 Гб до 8 Гб, що дає змогу завантажувати на годинник більше музики, програм, циферблатів тощо.
Спортивні програми та функції
Повний список спортивних застосунків такий:
Кардіо, HIIT, силові вправи в тренажерному залі, бокс, змішані єдиноборства, підйом сходами, стрибки зі скакалкою, стрільба з лука, еліптичний тренажер (рухи спортсмена нагадують ходьбу на лижах), веслування на тренажерах у приміщенні, верхова їзда, йога, гольф, диск-гольф, ходьба, пілатес, ходьба в приміщенні, мобіліті (нове!), плавання в басейні, плавання у відкритій воді, біг на відкритому повітрі, біг у приміщенні, біг на біговій доріжці в приміщенні, бігова доріжка на відкритому повітрі, трейловий біг, перегони з перешкодами, верхова їзда, піший туризм, альпінізм, велосипед, шосейний велосипед, велотуризм, гравійний велосипед, електровелосипед, ручний велосипед, ручний велосипед у приміщенні, велоспорт у приміщенні, велокрос, мотоспорт, мотокрос, оверлендінг (пригодницька подорож), їзда на снігоходах, їзда на квадроциклах, веслування, серфінг, падлбординг (веслування веслом, стоячи на дошці на хвилі), каякінг, підводне плавання з маскою і дихальною трубкою, піклбол, ракетбол, сквош, теніс, настільний теніс, падел-теніс, бадмінтон, теніс на платформі, сноуборд, снігоступи, лижний спорт, класичний лижний спорт, ковзанярський лижний спорт, катання на ковзанах, футбол, американський футбол, бейсбол, софтбол, баскетбол, волейбол, хокей на траві, лякрос, крикет, регбі, алтимат (літаючий диск).
Кожен з перелічених профілів має відповідні екрани даних і показники, адаптовані до виду спорту.
Але це ще не все! Для людей з обмеженими можливостями, які користуються інвалідними візками, розумний годинник Vivoactive 6 було запрограмовано відстежувати тренування в спеціальному режимі – наприклад, коли замість кроків щодня фіксуються поштовхи. А щоб попередити виникнення пролежнів через постійне сидіння, смарт-годинник відстежує впродовж дня зміщення ваги та періодично, якщо спостерігається «застій», нагадує про необхідність перенести вагу тіла, змінивши його положення.
Якщо попередньо встановлених профілів виявиться комусь недостатньо для поліпшення фізичної форми, подолання важливого рубежу в своїх тренуваннях або, наприклад, для підготовки до забігу, можна додатково завантажити із застосунка Garmin Connect покрокові тренування і вправи з різних видів спорту. Крім цього, власники розумних годинників отримують доступ до планів силових і бігових тренувань Garmin Coach, зокрема й до адаптивних – які автоматично змінюються відповідно до показників продуктивності, відновлення і самопочуття користувача. Також на додачу до включених інтервальних тренувань власники спортивних годинників Vivoactive 6 можуть створювати свої персональні інтервальні тренування.
Після закінчення занять спортом Гармін пропонує використовувати такі інструменти, як «Користь тренування» і «Час відновлення». Їхнє завдання – допомогти користувачам оцінити, наскільки корисними для їхнього тіла були заняття і скільки часу після них знадобиться організму для відновлення сил до наступного етапу тренувань.
Опції для аналізу сну та здоров'я
Розумним будильником функціонал Вівоактив 6, пов'язаний зі сферою здорового сну, не обмежується. Важливо згадати ще таку популярну опцію Гармін, як ранковий звіт. Щоранку, прокидаючись, ви отримуватимете інформаційне зведення зі щоденним календарем і аналізом того, наскільки якісно спали вночі, наскільки відновився організм і який його запас енергії. До звіту також увійдуть відомості про вашу варіабельність серцевого ритму, які важливі для розуміння загального самопочуття і готовності організму до майбутніх навантажень. До того ж, як зазначає виробник, тепер у користувачів смарт-годинників Гармін з'явилося більше можливостей з налаштування ранкового звіту завдяки додаванню різних тем, даних і надихаючих повідомлень.
Не менш цікавою і корисною в меню Vivoactive 6 є опція «Консультант зі сну», яка дає оцінку сну, відстежує його стадії, фіксує денний сон і деякі інші важливі показники, а за підсумком видає персоналізовані рекомендації щодо тривалості сну і його поліпшення.
Краще розуміти стан свого здоров'я також допоможуть такі інструменти, як відстеження стресу, водного балансу організму, рівня енергії протягом дня (Body Battery), а також пульсоксиметр, що визначає рівень насичення крові киснем. Для жінок розроблено спеціальну опцію «Жіноче здоров'я», за допомогою якої можна спостерігати за менструальним циклом або вагітністю.
Функції для зв'язку та
щоденного використання в побуті
Розумний годинник Гармін здатний встановлювати бездротовий зв'язок з іншими гаджетами, зокрема з телефонами, що працюють на платформі Android або iPhone. Завдяки сполученню гаджетів на годинник пересилаються текстові повідомлення, електронні листи та сповіщення. Крім того, у власників телефонів на Андроїді додатково є можливість відповідати на текстові повідомлення прямо на зап'ясті, використовуючи віртуальну клавіатуру годинника, і переглядати надіслані фотозображення.
Якщо під час тренувань або прогулянок на самоті з користувачем годинника станеться якийсь неприємний інцидент (наприклад, падіння з велосипеда, травмування), виручить функція безпеки та відстеження. Її завдання – надіслати контактам для екстреного зв'язку повідомлення з координатами користувача.
А в магазинах, коли виникає необхідність розплатитися за куплені товари через термінал, дуже доречною буде функція гаманця Garmin Pay. Для її активації потрібно налаштувати хоча б одну платіжну банківську картку. З якими банками в Україні працює Garmin Pay, ми розповідаємо тут.
Серед, мабуть, найбільш приємних інструментів Гармін для повсякденного використання варто згадати музичну опцію. Ви зможете завантажувати на годинник аудіоконтент з різних платформ потокового передавання музики і прослуховувати улюблені пісні без смартфона.
Підбиваємо підсумки
Годинник для фітнесу Vivoactive 6 щойно з'явився на ринку і ще не встиг як слід «обкататися», але перше враження про нього, судячи з відгуків, сприятливе. Ця серія багатьох експертів-спортсменів приємно здивувала. Розширені функції для бігу і купа спортивних програм – ось козирі Vivoactive 6, що підняли лінійку на сходинку вище, тобто ближче до Venu 3. Проте вона залишається однією з найдешевших у каталозі Garmin.
Зрівнятися повністю з Venu або іншими не менш відомими в середньоціновому секторі ринку моделями, як-от Garmin Forerunner, найближчим часом лінійці Vivoactive навряд чи вдасться. Особливо й тому, що згадані модельні серії теж постійно розвиваються, і незабаром очікується в їхніх лавах поповнення. З чуток, десь у вересні Garmin випустить уже Venu 4. Також на підході (можливо, в найближчі три місяці) бігові годинники Forerunner 975 і Forerunner 275.
Останнім часом компанія Гармін стала порушувати звичний графік оновлень, і «скорострільні» Вівоактив 6 – тому підтвердження. Тому точних прогнозів щодо подальших випусків годинників Гармін ніхто не дасть. Але ми регулярно моніторимо новини, анонси та чутки. Щойно дізнаємося подробиці про вихід чергових моделей, у нашому Блозі про це повідомимо. Тож заходьте частіше на сайт нашого фірмового магазину Гармін – в гості, щоб бути в курсі останніх подій у світі смарт-годинників та інших портативних гаджетів для спорту та активного відпочинку.
Ну, а на традиційне запитання покупців, яке нам ставлять під час виходу чергової новинки, – чи варто купувати свіжу модель (у цьому разі Vivoactive 6), коли ще в продажу впевнено тримається попередня версія годинника (порівняно нестарі Vivoactive 5), відповідаємо чесно – варто. Особливо якщо для вас важливі більш просунуті інструменти аналізу тренувань і ширше спортивне охоплення. Якщо ж додаткові опції для бігу для вас не актуальні, фітнес-годинник Vivoactive 5 також стане гідним придбанням.
Під кінець нашого довгого огляду хочемо навести таблицю,
де порівнюються базові опції трьох модельних серій:
Vivoactive 5, Vivoactive 6 і Venu 3
Опції |
Vivoactive 6 |
Vivoactive 5 |
Venu 3 |
Внутрішня пам'ять |
8 Гб |
4 Гб |
8 Гб |
Сенсорний дисплей |
+ |
+ |
+ |
Оцінка сну |
+ |
+ |
+ |
Виявлення денного сну |
+ |
+ |
+
|
Тренер зі сну |
+ |
+ |
+ |
Розумний будильник |
+ |
- |
- |
Консультант зі зміни часових поясів |
- |
- |
+ |
Моніторинг енергії тіла Body Battery |
+ |
+ |
+ |
Статус варіабельності серцевого ритму |
+ |
+ |
+ |
Тип пульсометра |
Elevate Gen4 |
Elevate Gen4 |
Elevate Gen5 |
ЕКГ |
- |
- |
+ |
Температура шкіри |
- |
- |
+ |
Час відновлення |
+ |
+ |
+ |
Анімовані тренування на екрані |
+ |
- |
+ |
Силові тренування |
+ |
+ |
+ |
Режим інвалідного візка |
+ |
+ |
+ |
Ранковий звіт |
+ |
+ |
+ |
Користь тренування |
+ |
- |
- |
Щоденні рекомендовані тренування |
+ |
- |
|
Тренування мобіліті (гнучкість) |
+ |
- |
- |
Барометричний висотомір |
- |
- |
+ |
Гіроскоп |
+ |
- |
+ |
Термометр |
+ |
+ |
+ |
Акселерометр |
+ |
+ |
+ |
Компас |
+ |
+ |
+ |
Датчик освітленості |
+ |
+ |
+ |
Пульсоксиметр |
+ |
+ |
+ |
Вбудований мікрофон/динамік |
- |
- |
+ |
Гаманець Garmin Pay |
+ |
+ |
+ |
Перегляд фото на екрані годинника |
+ |
+ |
+ |
PacePro |
+ |
- |
+ |
Динаміка бігу |
+ |
- |
+ |
Потужність бігу |
+ |
- |
+ |
Сумісність із вимірювачем потужності |
- |
- |
+ |
Жіноче здоров'я |
+ |
+ |
+ |
Медитація |
+ |
+ |
+ |
Водний баланс |
+ |
+ |
+ |
Відстеження дихання |
+ |
+ |
+ |
Дихальні вправи |
+ |
+ |
+ |
Відстеження стресу |
+ |
+ |
+ |
GPS |
+ |
+ |
+ |
Супутникова система навігації ГЛОНАСС |
+ |
+ |
+ |
Супутникова система навігації Galileo |
+ |
+ |
+ |
Супутникова система навігації QZSS |
+ |
- |
- |
Супутникова система навігації BeiDou |
+ |
- |
- |