Травень – чудовий час для старту чергового сезону активного відпочинку. Теплі дні дають змогу займатися спортом на вулиці, проводити час у парках і на природі. І не випадково, напевно, саме місяць травень компанія Garmin вибрала, щоб проанонсувати свої дві новинки для тренувань на свіжому повітрі – смарт-годинники Forerunner 570 і Forerunner 970.
Офіційна дата випуску Garmin Forerunner 570/970:
- анонсовані – 15 травня 2025 р.;
- запущені в продаж – 21 травня 2025 р.
Обидві модельні серії вийшли за межі стандартних бігових годинників і позиціонуються вже як багатофункціональні GPS-годинники для бігу та тріатлону з новими інструментами, за допомогою яких спортсменам простіше буде готуватися до тренувань, аналізуючи ступінь відновлення організму після попереднього навантаження, займатися за персоналізованими тренувальними планами, відслідковувати свої заняття спортом і самопочуття, і, зрештою, домагатися найкращих результатів.
Коментуючи травневі новинки, директор з маркетингу Garmin Susan Lyman зазначила:
«Forerunner 570 і Forerunner 970 створені для всіх спортсменів... Чи ви елітний спортсмен, який прагне до свого найшвидшого часу, чи бігун, який збільшує пробіг, щоб підготуватися до наступних великих перегонів, цей смарт-годинник преміум-класу допоможе вам на кожному етапі вашого бігового шляху».
Базова основа Forerunner 570
Ця модельна лінійка створена на основі Forerunner 265 (середньобюджетної моделі 2023 року) в поліпшеному форматі як в плані програмних, так і апаратних інновацій. Крім того, сюди увійшли деякі функції, як-от динамік з мікрофоном, від популярної фітнес-лінійки годинників Venu 3 (також моделі 2023 року). А ось дизайн інтерфейсу опрацьовано вже в більш новому стилі і в основному відповідає користувацькому інтерфейсу годинників топового класу Fenix 8 (випущені у серпні 2024 року).
Як наслідок, вийшов цікавий гібрид спортивного годинника зі значним пакетом нових спортивних опцій і профілів для занять різними видами активності, зокрема для трейлранінгу та ультрабігу. З важливого відзначимо, що оновився датчик серцевого ритму. Тепер у тильну сторону годинника вставлений оптичний пульсометр останнього покоління Garmin Elevate Gen5. Але без підтримки ЕКГ. Чому так, поки не зовсім зрозуміло, оскільки офіційних коментарів з цього приводу від виробника ще немає. Можемо припустити, що неробоча опція ЕКГ пояснюється відсутністю на кришці годинника металевих елементів і дроту, що веде до безеля.
Зате нова опція «Нічні показання температури шкіри», активація якої можлива тільки з пульсометром Elevate Gen5, передбачена. Ця функція може бути корисна для виявлення змін в організмі – наприклад, гормонального фону у жінок.
Ціна на годинник Forerunner 570, якщо порівнювати з попередньою моделлю, збільшилася, що, напевно, логічно й очікувано – це вже тарифи 2025 року. Але все ще йдеться про середньобюджетну категорію розумних годинників Garmin.
Від своїх «батьків», тобто годинників Forerunner 265, нова 570-та серія взяла яскравий Амолед-дисплей, вкритий захисним склом Corning® Gorilla® Glass 3, – тільки з поліпшеною роздільною здатністю. Це означає, що зображення на екрані стали більш чіткими і деталізованими.
Що стосується варіантів з дисплеями MIP, які, наприклад, ми бачимо в серіях Fenix 8 та Instinct 3, що пропонують два типи екранів на вибір, то такі в лінійці Forerunner 570 не передбачені. І, схоже, для всіх Forerunner MIP-дисплеї стали минулим.
Пластиковий корпус з водонепроникністю 5 АТМ і силіконовим ремінцем з класичною застібкою-пряжкою – ці параметри залишилися незмінними. Змінився безель. Замість армованого полімеру в новій серії виробник використовує алюміній, завдяки якому покращилася ударостійкість гаджетів. Використання металу позначилося на вазі, яка збільшилася на 3 грами. Проте моделі FR570, як і раніше, належать до категорії легких смарт-годинників бренду.
Зберігається градація годинників на дві групи – умовно для жінок і для чоловіків (умовно тому, що всі спортивні годинники Forerunner відносяться до унісекс-категорії без чітких меж між чоловічими та жіночими моделями). Проте нові смарт-годинники Garmin Forerunner 570, зберігши «стару» товщину – 12,9 мм, стали трохи ширшими.
Було раніше (Forerunner 265):
- діаметр корпусу 41,7 мм / діаметр екрана 1,1 дюйм (28,1 мм) / роздільна здатність 360 x 360 пікселів;
- діаметр корпусу 46,1 мм / діаметр екрана 1,3 дюйми (32,5 мм) / роздільна здатність 416 x 416 пікселів.
Стало (Forerunner 570):
- діаметр корпусу 42,4 мм / діаметр екрана 1,2 дюйми (30,4 мм) / роздільна здатність 390 x 390 пікселів;
- діаметр корпусу 47 мм / діаметр екрана 1,4 дюйми (35,3 мм) / роздільна здатність 454 x 454 пікселя.
Розширення екрана вдалося домогтися завдяки звуженню рамки. І це однозначно плюс, оскільки що ширший дисплей годинника, то зручніше на ньому зчитувати інформацію.
Наповнення старої і нової колекцій однакове – 6 моделей. Дизайн, на перший погляд, дуже схожий, шаблонний для Форанерів. Але є дрібні відмінності – наприклад, у конструкції кнопок і вушок. Раніше верхня права кнопка була витягнута краплею, а нижня – маленька кругла. Тепер обидві кнопки круглі, збільшені, з поліпшеним захистом від намокання і накладним «містком» між ними.
Незважаючи на те, що за розміром Форанери 570-ті стали «гладкішими», виглядають вони витончено. Ба більше, за першими відгуками в Мережі, годинники стали ще елегантнішими. А як думаєте ви?
Що стосується колірної гами колекції FR570, то, як і раніше, вона радує розмаїттям барв: від спокійних до кричущих. До того ж Гармін експериментує, пропонуючи нам нові поєднання кольорів. Наприклад, яскраво-лимонний і блідо-блакитний або насичено-ягідний з жовтим. Останній, до речі, варіант, який офіційно подають як годинник з малиновим безелем і ремінцем кольору слонової кістки і манго, викликав фурор – особливо серед жінок.
Зверніть увагу на ремінці. Вони двошарові. Зовні – одного кольору, зсередини – іншого. І це саме собою вже знайоме за попередньою серією Forerunner 265. Але дизайнери Garmin, працюючи над 570-ю серією, зробили крок далі, вирішивши використовувати для верхнього шару прозорий ремінець. У підсумку, нижній шар проглядається крізь верхній, створюючи на грі двох кольорів незвичайний ефект. На світлих моделях це помітно найяскравіше.
Базова основа Forerunner 970
Мінісерія Forerunner 970, що складається з трьох моделей, класифікується виробником як категорія преміум в межах сектора бігових годинників. Це дійсно вже вищий рівень смарт-годинників як за використаними матеріалами і функціональним наповненням, так і за ціною. Основою для серії Forerunner 970 традиційно стала лінійка годинників для бігу, що їй передувала, – Forerunner 965. При цьому багато елементів було запозичено у годинників Venu 3 (фітнес-категорія) і Fenix 8 (аутдор-годинник). До цього «коктейлю» додалися абсолютно нові спортивні опції, які раніше в жодній моделі Garmin не зустрічалися. Наприклад, економічність бігу, зниження швидкості кроку і багато іншого. Так що так – можна сказати, що серія Forerunner 970 стала проривною, вона випереджає за низкою показників свої аналоги.
Докладніше про нововведення, реалізовані в 970-й лінійці, ми розповімо в наступних розділах нашого огляду. Зараз же коротко окреслимо найбільш «смачні» інновації. Насамперед це довгоочікуваний LED-ліхтарик з білим і червоними світлодіодами. Саме так – довгоочікуваний. Віднедавна компанія Garmin почала оснащувати ліхтариком свої годинники для активного відпочинку (наприклад, Fenix, Instinct), але бігових годинників подібні зміни не стосувалися. Це засмучувало багатьох споживачів, оскільки ліхтарик у годиннику, судячи з відгуків, зарекомендував себе дуже успішно. Ну, як бачимо – виробник відреагував на запит користувачів і оснастив, нарешті, ліхтариком смарт-годинник для бігу.
А ще додалися мікрофон з динаміком, що дають змогу керувати годинником за допомогою голосових команд, а також здійснювати/приймати з зап'ястя через канал зв'язку Bluetooth дзвінки або використовувати голосового помічника Siri чи Gemini для відповіді на текстові повідомлення тощо – за умови, якщо сполучений смартфон знаходиться поруч.
Оптичний датчик серцевого ритму в годинниках Forerunner 970 використаний найостаннішої на момент написання огляду версії – Garmin Elevate V5. Такий самий інтегрований і в корпус годинників Forerunner 570. Але, на відміну від них, біговий годинник Forerunner 970 має робочу опцію ЕКГ, первісне налаштування якої наразі можливе на території США, Євросоюзу та низки інших країн (докладніше про це ми розповідаємо тут). Також передбачено відстеження нічних показань температури шкіри, для чого щонайменше три ночі потрібно не знімати з зап'ястя годинник.
Наявність пульсометра Elevate V5, який являє собою вдосконалену світлодіодну матрицю із зеленим, червоним та інфрачервоним світлом, гарантує вищу точність вимірювань пульсу і SpO2 для різних відтінків шкіри та станів, зокрема і в таких складних умовах, як холодна погода або біг у гору.
Якщо порівнювати новий годинник Forerunner 970 з його попередниками Forerunner 965, ми побачимо поліпшений захист дисплея завдяки використанню сапфірової лінзи замість скла Corning Gorilla Glass 3 DX. Матеріал безеля не змінився – титан. Це преміальний матеріал, властивий гаджетам вищого класу. Корпус – армований волокном полімер.
Технологія дисплея – як і раніше, сенсорна на базі кольорового екрана AMOLED з роздільною здатністю 454 x 454 пікселя і діаметром 1,4 дюйми (35,3 мм). Передбачено підсвічування на основі жестів і можливість постійного ввімкнення з регульованими налаштуваннями живлення.
Згідно з першими відгуками споживачів, такий екран добре видно за різних умов, зокрема й під яскравим літнім світлом.
Хоча конкретних даних щодо яскравості екрана компанія Гармін у специфікаціях товару не вказує, але, анонсуючи новинку, стверджує, що це найяскравіші дисплеї годинників. Треба думати, найяскравіші в каталозі бренду.
За однакового розміру дисплея в обох серій, FR970 і FR965, розмір корпусу новинки трохи зменшився – годинник став вужчим на 0,2 мм і тоншим на 0,3 мм. Вага знизилася на 3 грами. Ну, різниця в розмірах насправді мікроскопічна, навряд чи відчутна під час носіння годинника.
Зміни в дизайні переважно стосуються кнопок: кожна з п'яти кнопок окільцьована захисним обідком для кращої герметизації, форма верхньої кнопки праворуч змінилася, ставши більш випуклою і круглою, і між двома правими кнопками з'явилася захисна прокладка.
Колірна палітра обох серій схожа. Традиційно представлені в ній смарт-годинники сіро-чорні та білі (колір Whitestone, що викликає асоціації з білою порцеляною).
Третя модель, знову ж таки традиційно для Forerunner, – більш яскравого кольору. У поколінні годинників 970-их виробник зупинив свій вибір на французькому сірому відтінку, в який пофарбовані корпус і верхня смужка ремінця. Родзинки дизайну цієї моделі надає ніжний бузковий відтінок внутрішньої частини ремінця, яка проглядає крізь верхню, а також бузковий «місток» між кнопками. Хоча виробник у специфікаціях товару згадує колір індиго, на наш погляд, це бузковий відтінок. Зрозуміло, що сприйняття кольорів – справа індивідуальна. І важлива не назва кольору, а той наліт ніжності та елегантності, який дизайн надає спортивному і доволі великоватому годиннику, роблячи його оптимальним вибором для жінок.
Що нового в Forerunner 570 і Forerunner 970?
Для кращого розуміння того, які інновації розробники Гармін реалізували на прикладі цих двох серій GPS-годинників, що вийшли в один день, зовні схожі, але насправді функціонально різні, ми вирішили систематизувати дані у вигляді декількох таблиць.
Спробуємо провести аналіз у двох ракурсах:
- порівняємо відмінності нових моделей від їхніх попередників;
- порівняємо Forerunner 570 і Forerunner 970 один з одним.
Табл. № 1
Що додалося або оновилося в Forerunner 570 і Forerunner 970 –
порівняно з їхніми попередниками
Функції |
Forerunner 570 (порівняно з Forerunner 265) |
Forerunner 970 (порівняно з Forerunner 965) |
Пульсометр Elevate Gen5 замість Gen4 |
Так |
Так |
ЕКГ |
Ні |
Так |
Датчик температури шкіри |
Так |
Так |
Відстеження овуляції |
Так |
Так |
Динамік і мікрофон для дзвінків |
Так |
Так |
Функція голосових команд |
Так |
Так |
Світлодіодний ліхтарик |
Ні |
Так |
Сапфірова лінза |
Ні (як і раніше, тут використано скло Corning® Gorilla® Glass 3) |
Так (раніше було скло Corning® Gorilla® Glass 3 DX) |
Дисплей AMOLED |
Так (не змінився) |
Так (не змінився) |
Металевий безель |
Алюміній (раніше полімерний був) |
Титан (і раніше титановий був) |
Об'єм пам'яті |
8 Гб (не змінився) |
32 Гб (не змінився) |
Відтворення музики в годиннику |
Так (і раніше було) |
Так (і раніше було) |
Великий шрифт користувацького інтерфейсу |
Так |
Так |
Користувацький інтерфейс |
Оновлено за зразком Fenix 8* |
Оновлено за зразком Fenix 8* |
Focus Modes (режими фокусування) |
Так (запозичено з Fenix 8*) |
Так (запозичено з Fenix 8*) |
Evening Report (опція «Вечірній звіт» – абсолютна новинка для Garmin) |
Так |
Так |
Auto Lap® by Timing Gate (автоматична позначка кола за допомогою хронометражних воріт – абсолютна новинка для Garmin)
|
Так |
Так |
Suggested Finish Line (функція запропонованого фінішу – абсолютна новинка для Garmin)
|
Так |
Так |
Projected Race Time (прогнозування часу забігу – абсолютна новинка для Garmin) |
Так |
Так |
Running Tolerance (толерантність організму до бігу – абсолютна новинка для Garmin) |
Ні |
Так |
Running Economy (економічність бігу – абсолютна новинка для Garmin) |
Ні |
Так (у разі сполучення з нагрудним пульсометром HRM 600) |
Step speed loss (зниження швидкості кроку – абсолютна новинка для Garmin) |
Ні |
Так (у разі сполучення з нагрудним пульсометром HRM 600) |
Плани тренувань Garmin Triathlon Coach (абсолютна новинка для Garmin) |
Так |
Так |
Структуровані індивідуальні тренування за кількома видами спорту (абсолютна новинка для Garmin) |
Так |
Так |
Impact Load Factor (коефіцієнт ударного навантаження – абсолютна новинка для Garmin) |
Так |
Так |
Акліматизація до спеки та висоти |
Так |
Так (опція не нова, оскільки в годиннику Forerunner 965 вона вже була) |
Оповіщення про низький заряд батареї** |
Так |
Так |
Налаштування декількох режимів енергоспоживання |
Ні |
Так (раніше доступний був тільки 1 режим) |
Міграція налаштувань з попередніх годинників Forerunner |
Ні |
Так |
Покращено адаптивні тренувальні плани Garmin Coach для бігу, тріатлону, велоспорту та силових вправ (інформація подається більш детально) |
Так
|
Так
|
Breathing Variations*** (зміни дихання – опція з'явилася в нещодавній бета-версії Garmin Fenix 8) |
Так |
Так |
Профіль активності Rucking – під час ходьби з рюкзаком дасть змогу відстежувати вагу рюкзака (бета-функція, що з'явилася в лютому 2025-го року) |
Так |
Так |
Покращилися вбудовані повнокольорові мапи (оновлено дизайн стилю мап → підвищилася чіткість мап) |
Ні (мапи відсутні) |
Так |
Нові спортивні профілі |
+ 23 режими**** |
+ 14 режимів***** |
* Годинники Forerunner 570 і 970 використовують оновлений дизайн користувацького інтерфейсу, який вперше був представлений у серії Fenix 8. Фактично ми бачимо чистіший макет, реорганізовані категорії налаштувань і більш інтуїтивні сторінки даних. Проте, на перший погляд, інтерфейс, як і раніше, нагадує старі моделі Forerunner 265/965, тільки навігація і налаштування стали легшими, особливо під час багатоборства.
Також доступні режими фокусування, взяті з Fenix 8, які дають змогу швидко перемикатися між різними профілями активності та використовувати попередньо налаштовані параметри для таких опцій, як GNSS, яскравість, сповіщення та багато іншого.
** Для активації сповіщень про низький заряд батареї потрібно перейти в меню, натиснути на пункти «Налаштування» → «Диспетчер живлення» → «Економія заряду батареї» → «Сповіщення про низький заряд батареї». Користувачі годинника можуть вибрати, коли їм зручніше отримувати сповіщення: коли залишиться заряд на 1 день, на 2 дні або на 2 години під час використання GPS і музики.
*** Очікується, що цю опцію незабаром зможуть отримати власники абсолютно всіх версій годинників Fenix 7 і Epix Pro, а також доступна вона буде годинникам Venu, Vivoactive і не тільки.
**** Додані профілі до серії Forerunner 570:
Забіги з подоланням смуги перешкод, циклокрос (велоперегони бездоріжжям), веломотокрос, гравійний велоспорт, велопрогулянки, велотури, спортивне двоборство (біг-велогонка-біг), тріатлон у басейні (плавання-велогонка-біг), брік-тренування (дві або більше активностей, які слідують одна за одною), мобіліті (тренування для суглобів), ракінг (піші прогулянки з вантажем на спині), риболовля, альпінізм, полювання, гра в гольф, верхова їзда, фрісбі-гольф із літаючим диском, каякінг (одиночна байдарка), сноркелінг (підводне плавання з маскою та дихальною трубкою), човновий спорт, вітрильний спорт/яхтинг, катання на снігоході, ходіння на снігоступах.
***** Додані профілі до серії Forerunner 970:
Тріатлон у басейні (чудовий варіант для новачків і тих, хто боїться відкритої води), брік-тренування, мобіліті-тренування на поліпшення рухливості, пригодницькі перегони, вітрильний спорт, вітрильні перегони, експедиційне вітрильне плавання (націленість на подорож, а не на змагання – подолання труднощів, дослідження віддалених місць та досвід командної роботи), сноркелінг, катання на човні, перегони з перешкодами, мисливство, рибалка, ходіння з навантаженим рюкзаком, верхова їзда.
Табл. №2
Порівняння ключових для тренувань і здоров'я опцій
(не нових для Garmin!)
у годинниках Forerunner 570 і Forerunner 970
Функції |
Forerunner 570 |
Forerunner 970 |
Моніторинг сну |
Так |
Так |
Виявлення денного сну |
Так |
Так |
Тренер зі сну |
Так |
Так |
Час відновлення |
Так |
Так |
Body Battery (батарея тіла) |
Так |
Так |
Статус ВСР |
Так |
Так |
Ранковий звіт |
Так |
Так |
Функції для гольфа |
Так* |
Так |
Консультант зі зміни часових поясів |
Так |
Так |
Велофункція – сумісність із вимірювачем потужності Vector™ і Rally™ |
Так |
Так |
Анімація тренувань на екрані |
Так |
Так |
Прогноз перегонів з урахуванням траси та погоди |
Так |
Так |
Ефект тренування |
Так |
Так |
Тренувальний статус |
Так |
Так |
Готовність до тренувань |
Так |
Так |
Гарячі клавіші |
Так |
Так |
Лактатний поріг |
Так |
Так |
Витривалість у реальному часі |
Ні |
Так |
Оцінка витривалості |
Ні |
Так |
Hill Score (оцінка здатності бігати в гору) |
Ні |
Так |
Щоденні рекомендовані тренування |
Так |
Так |
Фокус тренувального навантаження |
Так |
Так |
PacePro (допомагає оптимізувати темп бігу, з огляду на зміну висоти та особисті вподобання) |
Так |
Так |
Динаміка бігу |
Так |
Так |
Потужність бігу |
Так |
Так |
* Зазначимо, що, на відміну від батьківської 265-ї моделі, Forerunner 570 містить повний пакет опцій для гольфу, включно з відстанню до передньої/середньої/задньої зони, перешкодами, відстеженням ударів, таблицями результатів, відстеженням статистики, видом на грін, PinPointer та інтеграцією із застосунком Garmin Golf.
Датчики в годинниках Forerunner 570 і 970
Набір датчиків в обох серіях розумних бігових годинників Garmin однаковий. Сюди включені приймачі сигналів супутникових систем GPS, ГЛОНАСС, Galileo, QZSS, Beidou. До того ж багатодіапазонна система GNSS підтримується опцією SatIQ, тобто автоматичним вибором кращого для конкретних умов супутника, що гарантує баланс точності позиціювання і терміну служби батареї.
Крім вдосконаленого наручного датчика серцевого ритму Elevate Gen 5 і мікрофона з динаміком, про які ми вже неодноразово згадували вище, в годинники для бігу Forerunner 570 і 970 інтегровані датчик Pulse Ox, який контролює насичення крові киснем, барометричний висотомір, гіроскоп, акселерометр, компас, термометр і датчик зовнішньої освітленості, що підтримує автоматичне регулювання яскравості Амолед-екрана.
Також обидві серії годинників пропонують таку корисну в повсякденності опцію, як Garmin Pay. Вона працює на технології NFC (Near Field Communication), яка базується на чипі всередині смарт-годинника. Цей чіп дає змогу годиннику обмінюватися інформацією з терміналами безконтактної оплати (які також використовують NFC) на короткій відстані.
Табл. №3
Порівнюємо термін служби літій-іонної батареї пристроїв
Режим роботи |
Стало: Forerunner 570 |
Було: Forerunner 265S |
Базовий/Смарт-годинник |
До 10 днів |
До 15 днів |
GPS-Only GNSS (тільки GPS без музики) |
До 18 годин |
До 24 годин |
SatIQ (AutoSelect/Автовибір) GNSS без музики |
До 14 годин |
До 18 годин |
All-Systems GNSS + Multi-Band без музики |
До 13 годин |
До 15 годин |
GPS-Only GNSS із музикою |
До 9 годин |
До 7,5 годин |
SatIQ (AutoSelect/Автовибір) GNSS із музикою |
До 8 годин |
До 7 годин |
All-Systems GNSS + Multi-Band із музикою |
До 8 годин |
До 6 годин |
Режим роботи |
Стало: Forerunner 570 |
Було: Forerunner 265 |
Базовий/Смарт-годинник |
До 11 днів |
До 13 днів |
GPS-Only GNSS (тільки GPS без музики) |
До 18 годин |
До 20 годин |
SatIQ (AutoSelect/Автовибір) GNSS без музики |
До 16 годин |
До 16 годин |
All-Systems GNSS + Multi-Band без музики |
До 14 годин |
До 14 годин |
GPS-Only GNSS із музикою |
До 9 годин |
До 7 годин |
SatIQ (AutoSelect/Автовибір) GNSS із музикою |
До 8 годин |
До 6,5 годин |
All-Systems GNSS + Multi-Band із музикою |
До 8 годин |
До 6 годин |
Режим роботи |
Стало: Forerunner 970 |
Було: Forerunner 965 |
Базовий/Смарт-годинник |
До 15 днів |
До 23 днів |
GPS-Only GNSS (тільки GPS без музики) |
До 26 годин |
До 31 години |
SatIQ (AutoSelect/Автовибір) GNSS без музики |
До 23 годин |
До 22 годин |
All-Systems GNSS + Multi-Band без музики |
До 21 години |
До 19 годин |
GPS-Only GNSS із музикою |
Да 14 годин |
До 10,5 годин |
SatIQ (AutoSelect/Автовибір) GNSS із музикою |
До 13 годин |
До 9,5 годин |
All-Systems GNSS + Multi-Band із музикою |
До 12 годин |
До 8,5 годин |
Висновок за результатами порівняння Forerunner 570/970 з їхніми попередниками:
Правду скажемо, неоднозначний. У режимах «Смарт-годинник» і «Тільки GPS» спостерігається зменшення автономності у всіх версіях нових моделей Форанерів 570 і 970. Однак в інших режимах результати різні – здебільшого показники або не змінилися, або покращилися. За загальними результатами резюмуємо, що тенденція до незначного збільшення терміну роботи батареї в нових серіях смарт-годинників все ж є. І найкраще в цьому плані себе показав годинник Forerunner 970. Що стосується модельної лінійки Forerunner 570, то тут ми бачимо невелике поліпшення часу роботи батареї під час активностей з музикою. Власне кажучи, автономність пристроїв є цілком оптимальною для середньобюджетного класу спортивних годинників.
Розглянемо детальніше деякі нові функції Garmin,
вперше реалізовані в Forerunner 570 і 970
AutoLap by Timing Gate
Цю опцію створювали для автоматичної відмітки кіл під час забігів на трасах, де є контрольні точки (Timing Gate) з фактичними маркерами в милях або кілометрах. Ваші кола прив'яжуться до цих маркерів на треку, а не до дистанції, визначеної за допомогою GPS. На момент запуску опція AutoLap by Timing Gate підтримує близько 25 трас для великих марафонів (наприклад, NYC Marathon).
Яка користь від нової опції для спортсменів:
- По-перше, вирішується знайома багатьом бігунам проблема – коли доводиться бігти довше, ніж зазначено на дистанції, через необхідність петляти між людьми тощо. За допомогою нової функції Гармін спортсменам буде простіше зосередитися на утриманні темпу саме в прив'язці до промаркованих кіл.
- Немає потреби відволікатися на ручну позначку пройдених відрізків дистанції.
- Автоматична фіксація кіл виключає похибки, часто властиві ручній позначці. Крім того, унеможливлюються спотворення через помилки GPS або ривки.
- Дані про кола, прив'язані до контрольних точок, дають змогу бігунам більш детально аналізувати свою швидкість і витривалість на різних ділянках дистанції (наприклад, кожні 5 км або 1 милю).
Щоб увімкнути опцію AutoLap by Timing Gate, необхідно спочатку створити трасу для перегонів (або імпортувати її) в застосунку Garmin Connect, визначаючи контрольні точки на маршруті. Після налаштування в годиннику профілю активності з'являється можливість активувати функцію AutoLap by Timing Gate. В метричній системі використовуються MI або KM. Після завершення кола на екрані з'явиться налаштовуване повідомлення з оповіщенням про коло.
Структуровані мультиспортивні тренування
Якщо раніше користувачі смарт-годинників Garmin могли створювати структуровані тренування тільки для одного виду активності, то тепер з'явилася можливість пов'язувати в один комплекс кілька вправ з різних видів спорту. Наприклад, тренування Brick може поєднувати заняття бігом, велоспортом і плаванням, що йдуть одне за одним.
Як створити структуроване тренування:
- У застосунку Garmin Connect потрібно вибрати тренування, клацнувши послідовно на такі пункти: «Тренування та планування» → «Тренування» → «Створити тренування».
- Тепер вибираємо вид активності.
- Створюємо користувацьке тренування, визначаючи його параметри, як-от повтори, інтервали, розминка.
- Зберігаємо налаштування тренування.
Garmin Coach Triathlon Plans
Для любителів спортивного триборства компанія Гармін розробила тренувальні плани з тріатлону. Ця нова розширена програма Garmin Coach містить інструкції з тренувань для різних дистанцій у тріатлоні: «Спринт», «Стандарт», «Половинка» або «Середні дистанції».
Якщо ви не визначилися, якого формату тренування вам підходять, програма запропонує тренування для загального підтримання вашої форми та фізичної підготовки з ухилом на тріатлон.
Також ви можете, створюючи перегони/подію з тріатлону, вказати цільовий час, комфортну для вас дистанцію та дні тижня для довгих забігів, днів відпочинку тощо. До календаря можна додати певні заходи або тріатлони, які вас цікавлять. Отже, вийде створити повний тренувальний план, який залежно від обставин буде динамічно змінюватися. Наприклад, у разі фіксації джетлагу, поганого сну або затяжної втоми адаптивна програма може замінити тренування, щоб уникнути контрпродуктивних зусиль.
До речі, тренувальний пакет «плавання-велосипед-біг» можна, коли є бажання, доповнити додатковими силовими тренуваннями, які узгоджуються із загальним графіком фізнавантаження.
Вечірній звіт
Ця нова опція дуже схожа на функцію «Ранковий звіт», тільки отримувати ви її будете перед сном. Коли саме, ви вирішуєте самі, вказуючи в налаштуваннях час між звітом і початком сну. Або ж за замовчуванням опція активується за 1,5 години до запланованого часу до сну.
Тип даних, що відображаються у вечірньому звіті, і їхню послідовність визначають у налаштуваннях. Наприклад, на екрані може з'явитися сповіщення про заплановані на завтра тренування, погоду, відомості про Body Battery™, рекомендації щодо тривалості сну (Sleep Coach), поради щодо зміни часових поясів і не тільки.
Чи можливе перекидання нових функцій
на вже наявні (старі) моделі Garmin?
Щодо нових функцій (див. 1-шу таблицю), які вперше були продемонстровані на прикладі годинників Forerunner 570 і Forerunner 970, то виробник дав зрозуміти, що вже заплановано включити їх у майбутні оновлення програмного забезпечення для таких серій, як Fenix 8, Tactix 8 і Enduro 3. Щоправда, повної гарантії Garmin не дає відносно того, що в наступні випуски ПЗ увійде саме весь пакет нових опцій. І відмовляється поки що виробник коментувати терміни подібних запланованих оновлень.
Що з цього виходить? А те, що для власників Fenix 7/Epix Pro або навіть Forerunner 965 перспектива отримати нові опції на свої пристрої через оновлення ПЗ досить туманна.
У період з 2020 по 2023 роки компанія Garmin сумлінно оновлювала ПЗ наявних (старих) пристроїв, завдяки чому вона вигідно відрізнялася від багатьох (а можливо, від усіх) своїх конкурентів. Але з виходом Fenix 8 у серпні 2024 року, що супроводжувалося значним стрибком ціни, ситуація, схоже, змінилася. Є передумови вважати, що виробник повернувся до своєї старої політики 2010-х років, суть якої – спонукати споживачів, які хочуть отримати нові функції, купувати нові смарт-годинники.
Фіналізуємо – наші висновки
Що ж, вийшли нові бігові годинники Garmin Forerunner 570 і 970, тоді як попередні моделі 265/965 ще не дуже старі. Усього два роки їм. Резонне запитання: який годинник купити бігунові?
Відповідь на це питання залежить від ваших пріоритетів. Якщо ви – спортсмен, який хоче досягти найкращих результатів, то однозначно варто орієнтуватися на сучасніший і просунутіший біговий годинник із широким пакетом поліпшень саме для тренувань. Так, час роботи батареї в деяких режимах трохи підкачав... Особливо в дешевшій 570-й серії. Але цей нюанс компенсують з лишком новий датчик серцевого ритму (а точність вимірювань для спортсменів вкрай важлива), багато спортивних інструментів, зокрема ексклюзивних для годинників Garmin, і голосові функції.
Насправді можливість прийняти дзвінок або зателефонувати прямо із зап'ястя – це круто. Навіть якщо ви просто скажете: «Не можу говорити, захекався!»
Звісно, не тільки для бігу підходять годинники Forerunner 570 і 970. У ці серії закладено майже все, що потрібно для комфортного життя – відстеження показників здоров'я і благополуччя (стресу, менструального циклу, вагітності та ін.), завантаження пісень з платформ Spotify®, Deezer або Amazon Music і прослуховування їх без телефону, розумні повідомлення за умови сполучення зі смартфоном, виявлення інцидентів та інші функції безпеки, гаманець Garmin Pay тощо. Про все в межах одного огляду не розповісти. Але якщо клацнете ось сюди і тут, то перейдете в розділи з новими годинниками, де можна дізнатися більше про моделі і замовити їх з доставкою по Україні.
Але почекайте поки що клацати за посиланнями. Адже ми приготували ще дещо цікаве під фінал нашої статті. Для тих, хто поки не визначився, що краще вибрати – Forerunner 570 або Forerunner 970, коротко відзначимо їхні ключові відмінності та, щоб наші висновки не були однобокими, наведемо кілька відгуків про новинки, «підслуханих» під час бурхливих дискусій у соціальній мережі reddit, а також оцінки досвідчених спортсменів.
Отже, наш висновок щодо Форанерів 570/970: обидві серії мають багато спільного і влаштують, мабуть, більшість бігунів і тріатлоністів. 570-ті обійдуться дешевше на 200 доларів, але вони поступаються 970-й моделі в довговічності, мають урізаний навігаційний функціонал, і в них немає:
- вбудованих мап;
- вбудованого ліхтарика;
- сховища об'ємом 32 Гб (замість цього ділимо на «4» і отримуємо всього 8 Гб);
- опції ЕКГ;
- титанової рамки і сапфірової лінзи (замість них використані простіші матеріали – алюміній, скло Gorilla Glass 3);
- низки показників для розширеної аналітики бігу, як-от економічність бігу, зниження швидкості кроку або витривалість у реальному часі.
До переліченого додамо ще крапельку дьогтю: час роботи батареї в «музичних» режимах і режимі GPS годинник Forerunner 570 пропонує трохи менший (див. таблицю №3).
Відгуки про годинники Forerunner – нові та старі
Кілька днів тому на популярній медіаплатформі Reddit, де користувачі беруть участь в обговореннях у рамках тематичних спільнот, в одній із груп, присвяченій годинникам Garmin, розгорілася суперечка на тему «Garmin 570 проти 965». Учасники дискусії торкнулися різних моделей Forerunner останніх трьох років. Деякими відгуками, які здалися нам найцікавішими, хочемо поділитися з вами.
Користувач (-чка) під ніком General Information пише:
«Я був твердо впевнений, що візьму 965, але заради «майбутнього» і оновлень від Garmin чи варто брати 570, якщо ціна практично однакова? Думаю, 970 для мене трохи дорогий, хоча має приголомшливий вигляд…»
Користувач (-чка) під ніком Constant-Screen1939:
«Для мене мапи і батарея важливіші за новий датчик ЧСС. Більш точний тренувальний ЧСС можна отримати з нагрудним ременем.
Для мене 965 – вигідніший, ніж 570, через мапи (я ходжу в походи і бігаю по пересіченій місцевості). Але якщо в тебе не маленькі зап'ястя, у цьому разі версія 570 (42 мм) може бути привабливішою. Думаю, 965 будуть оновлюватися ще 2-3 роки як мінімум.
970, імхо, виграє завдяки сапфіровому склу і титану – мій Fenix 6 весь подряпався, тому що Gorilla Glass не дуже стійкий до подряпин».
Користувач (-чка) під ніком MundaneHovercraft876:
«У ньому (прим. від ред.: мається на увазі годинник FR965) є мапи, але поза цим старіша техніка для вимірювання ЧСС, температури шкіри тощо. У 570 більше функцій смарт-годинника, і є функція динаміка, хоча, можливо, це і фішки.
Я, чесно кажучи, був майже впевнений у 965. Я оновлююся з 935 і просто боюся купити ще один годинник, який може залишитися без оновлень тощо, і опинитися в тому ж човні, що й зараз».
До відгуків від «просто людей», які діляться своєю думкою про новинки, додаємо кілька оцінок від експертів. Багато хто з них уже не тільки потримав годинник у руках, а й встиг його протестувати.
Оцінка від DC Rainmaker
Блог, відомий своїми докладними та об'єктивними оглядами, які часто розглядають як авторитетні. Засновник блогу – Рей Мейкер (тріатлоніст і бігун), що займається разом зі своєю дружиною тестуванням спортивних гаджетів, в основному GPS-годинників та інших пристроїв для фітнесу.
Про Forerunner 970:
«Схоже, Garmin прислухався до тих, хто (включно зі мною) був розчарований тим, що в Fenix 8 не було багато чого в плані спортивних функцій (і під "багато чого" я маю на увазі будь-які нові функції, крім дайвінгу). Цього разу є купа нових функцій для бігу, збільшений час роботи батареї для режимів GPS, більше спортивних режимів, ліхтарик і безліч інших більш практичних речей, про які просили люди».
Про Forerunner 570:
«Мені здається, Garmin тут трохи промахнувся. А саме, вони не побачили лісу за деревами. Так, є купа спортивних профілів, які вони додали з інших годинників, і так, у них є динамік/мікрофон. Але я геть спантеличений: як Garmin вважає, що біговий годинник за 550 доларів із профілями для трейлового й ультрабігу не повинен мати мап?
Залишимо ці розчарування осторонь. Моя перша пробіжка по пересіченій місцевості з ним пройшла добре... Точність частоти серцевих скорочень і GPS надійна (як і очікувалося). Крім того, мені дійсно подобається стиль цього конкретного пристрою, який у мене є*. Він приголомшливий і показує, що Garmin трохи виходить зі своєї шкаралупи**».
Примітка від ред.: мається на увазі версія Forerunner 42 мм малинова-манго, яку блогер жартома називає «версією Манго-Танго».
Прим. від ред.: під шкаралупою, мабуть, автор має на увазі новий стиль оформлення годинників з комбінаціями кольорів, що видаються більш грайливими, і, ймовірно, це не всім сподобається, але вони відображають явне зрушення в естетиці Garmin – сигналізуючи про те, що годинник для спорту не обов'язково повинен мати шаблонний вигляд.
Оцінка (перше враження) від TechRadar
Онлайн-видання, присвячене технологіям, з редакційними командами в США, Великій Британії, Австралії та Індії. Автор нижче наведеної оцінки – Метт (завзятий бігун, колишній кікбоксер).
«Ці два годинники можуть похвалитися "найяскравішим екраном AMOLED" від Garmin та іншими новими функціями серії Forerunner, як-от динамік і мікрофон, що дають змогу приймати дзвінки під час пробіжки, не торкаючись телефона, а також функція Evening Report, що доповнює наявну функцію Morning Report від Garmin.
…Forerunner 970... зберігаючи цю "найяскравішу" відмінну рису... працює до 15 днів у режимі смарт-годинника, що є поліпшенням порівняно з 570, але, схоже, ця технологія екрана дійсно висмоктує більше заряду батареї, ніж в інших Forrunners до нього».
Tom's Guide
Провідне технологічне онлайн-видання, що належить компанії Future. Має редакційні групи у США, Великій Британії та Австралії. Автор оцінки: Нік Гарріс-Фрай, який тестує гаджети Garmin уже майже десять років.
«Я тестував Forerunner 570, і помітно, що яскравість його дисплея збільшилася порівняно з Forerunner 965. Ба більше, кольорові варіанти безеля і ремінця в цій лінійці вносять приємну різноманітність у більш консервативний стиль більшості спортивних годинників.
…Для тих, хто завжди турбується про поганий сигнал GPS під час перегонів, що впливає на показники темпу і відстані, ця функція (прим. ред.: мається на увазі опція «Автоматичне коло для трас під час перегонів») може стати фантастичним поліпшенням, особливо на заходах у міських центрах, де хмарочоси можуть серйозно знизити точність GPS.
… Просте, але вкрай необхідне оновлення: тепер у Forerunner 970 екран із сапфірового скла замість скляного. Як людина, яка подряпала екран Garmin Forerunner 965, можу сказати, що це чудове оновлення. Я користувався багатьма моделями Fenix із сапфіровими дисплеями і жодного разу не зміг навіть подряпати їх».
Друзі! Дякуємо вам за те, що до кінця прочитали наш огляд, і за ваше терпіння. Сподіваємося, що наш огляд (який ми постаралися зробити багатогранним, намагаючись розкрити тему під різним фокусом) був вам цікавим і корисним. Ми готові надати більше інформації про новинки і роз'яснити, якщо у вас виникли питання, всі нюанси замовлення Forerunner 970 і Forerunner 570 в Україні – в нашому інтернет-магазині. Тож телефонуйте, пишіть нам!