Так довго чекали на годинник Fenix 8 і так багато про нього писали і говорили, що, мабуть, ще до свого «народження» він встиг стати легендою. Хитрий маркетинговий хід компанії Garmin дав свої результати. Пару місяців щонайменше всі знали, що серія Fenix 8 вже існує. Хтось потихеньку зливав інформацію, підігріваючи інтерес до новинки. Але офіційно виробник мовчав. Нібито нас там (на ринку) ще немає. А фото годинників на прилавках магазинів – це, мабуть, міраж...

Але ось, нарешті, довгоочікувана подія відбулася – 27 серпня компанія Garmin офіційно анонсувала лінійку смарт-годинників Fenix 8. І тепер ми можемо детально проаналізувати новинку, спираючись не на чутки і прогнози, а на офіційне джерело. Хоча зазначимо, що 99% прогнозів, які місяцями «пережовувалися» в соцмережах і на різноманітних форумах, таки збулися.

Єдине розчарування – це відсутність стільникового зв'язку/LTE, який дуже багато хто хотів бачити в новинці, але всупереч очікуванням не отримав. Хоча ще два роки тому дитячі годинники Garmin Bounce, які коштують набагато менше топових Fenix, отримали цю функцію. А в годиннику Forerunner 945 LTE вона була реалізована ще три роки тому. Отже, технічні напрацювання у компанії є, і очікування опції LTE були обґрунтовані. Але, на жаль, немає її. І у багатьох шанувальників бренду Гармін, судячи з відгуків, цей факт викликав подив.

Як пройшла презентація новинки

Представлення публіці Fenix 8, а також суміжної маленької лінійки Fenix E, що є бюджетною версією Феніксів останнього покоління, було обставлено помпезно. Майданчиком для проведення цього заходу стала бальна зала Al Falak, розташована на 27-му поверсі в Бурдж-ель-Ара́б – найбільшому готелі в Дубаї. Розкішна обстановка ідеально підкреслювала престижність смарт-годинників Гармін, заснованих на революційних технологіях.

У презентації, яка розпочалася 27 серпня о 18:30, взяли участь понад 250 осіб, серед яких були роздрібні продавці та клієнти, представники брендів-партнерів, банківських філій, зокрема посли та різні впливові персони. Така увага до презентації годинників Garmin свідчить про популярність бренду і підвищений інтерес до його розробок.

Для тих, хто не мав можливості бути присутнім на презентації особисто, захід транслювали на платформах YouTube та Instagram. Тож охоплення аудиторії було значно ширшим.

Під час представлення нової продукції було показано відеоролик CGI, що демонструє нові функції та елегантний дизайн розумних годинників. Далі гостям було надано можливість безпосередньо поспілкуватися з експертами бренду Гармін і поставити запитання.

Гібридний годинник, або
Fenix + Epix = Fenix 8

Так що ж являє собою восьме покоління Феніксів? На думку експертів, його цілком можна назвати гібридним. Річ у тім, що в цій лінійці переплелися класичні риси Fenix і характеристики іншої популярної серії спортивних годинників Epix. Нагадаємо, що за своїм програмним забезпеченням і функціоналом обидві названі серії є сестрами-близнюками. Головна відмінність між ними – це технологія дисплея.

У зв'язку зі злиттям двох лінійок в одну вже подейкують, що Епікси як самостійна модельна група припиняють своє існування, розчиняючись у Феніксах. Але це ми ще подивимося. А поки що можемо констатувати, що тепер у межах 8-ї серії стали доступні як годинники з традиційними для Fenix дисплеями MIP (у версіях Solar), так і годинники з яскравими і надчіткими дисплеями AMOLED, які раніше були прерогативою Епіксів. Додавання Амолед-екранів очікувано призвело до істотного стрибка ціни на Fenix 8.

Програмні та апаратні зміни

На відміну від деяких попередніх поколінь, восьмі Фенікси, якщо чесно, не так вже й сильно змінилися в плані функцій для фітнесу та спорту. Змін дуже багато, але вони здебільшого дрібні й стосуються технічного боку пристроїв, а також користувацького інтерфейсу.

Зокрема, істотно оновився набір цифрових інструментів для керування гаджетом, який містить кнопки, поля, тексти, іконки, вкладки, списки, що випадають, та інші елементи. Розумний годинник Fenix 8 увібрав у себе всі останні напрацювання Garmin, які ми спостерігали в моделях 2023 року, як-от Forerunner 965 і Epix Pro. Переробляючи на новий лад віджети і налаштування, виробник, мабуть, хотів максимально спростити взаємодію користувачів, особливо новачків, з програмними і апаратними функціями смарт-годинника. У чомусь він досяг успіху, а в чомусь, згідно з відгуками, перемудрив.

4 ключові оновлення Fenix 8

Якщо коротко позначити найважливіші доповнення в годинниках Фенікс 8 Гармін, виділимо чотири пункти. Нехай не густо, як чується вже з відгуків у Мережі, але деякі з цих оновлень – ого-го які круті!

Загалом ключові зміни в новинці Fenix 8 такі:

  • Додавання динаміка та мікрофона

Це дає змогу за допомогою годинника приймати дзвінки (у разі сполучення зі смартфоном), користуватися опцією голосового помічника телефона для відповіді на смс тощо, а також керувати годинником за допомогою голосових команд – наприклад, «встановити таймер на 5 хвилин», «почати силове тренування», «зберегти точку маршруту». Використання голосових команд не вимагає підключення до смартфона.

  • Додалися функції для дайвінгу

Зокрема, занурення в режимі Апное, занурення на одному типі газу, глибиномір, 3-осьовий компас для дайвінгу, журнал занурень і багато іншого. У цьому відношенні годинник Fenix 8 перегукується із серією дайверських смарт-годинників Descent MK3. Та й деякі елементи дизайну (наприклад, нові сталеві індуктивні кнопки із захистом від протікання і яскрава смужка між кнопками) взяті звідти. Виробник акцентує увагу на тому, що Фенікси 8 вийшли на новий рівень міцності конструкції – з поліпшеним захистом сенсора, ударостійкістю, водо- і термостійкістю, титановим безелем і сапфіровим склом. І це зробило можливим занурення на нову для годинника Гармін глибину – 40 м.

  • Сонячна панель у годинниках Fenix 8 Solar MIP була модернізована

Тепер вона не закриває екран, оскільки розташована тільки в кільці по краю дисплея, і працює ефективніше, забезпечуючи на 50% більше енергії, ніж у попередника. Завдяки цьому вдалося, по-перше, підвищити чіткість дисплея, а, по-друге, значно збільшити термін служби батареї. Якщо носити розумний годинник Гармін протягом дня і також 3 години на день перебувати на відкритому повітрі за умови освітленості 50 000 люкс, гаджет (ми беремо для зразка модель Фенікс 8 Солар 51 мм) не потребуватиме зарядки від мережі 48 днів – у звичайному режимі смарт-годинника. А якщо використовувати його в режимі економії, термін служби батареї вдасться продовжити до 107 днів. Це близько 3,5 місяців! Про всяк випадок ще раз уточнюємо, що сонячна зарядка в лінійці Fenix 8 можлива тільки в годинниках з дисплеєм «старого» (у сенсі, звичного для цієї серії) зразка MIP.

  • Зміни торкнулися також розміру годинника

Версії Fenix 8 AMOLED випускаються в розмірах корпусу 43, 47 і 51 мм. Розмір дисплея становить від 1,3″ до 1,4″. Якщо проводити паралель з попередніми поколіннями Феніксів, то найменша 43-міліметрова версія годинника підросла на 1 мм (раніше було: корпус 42 мм / дисплей 1,2″).

Водночас середні годинники 47 мм і великі моделі 51 мм мають однаковий за розміром дисплей 1,4″. У чому тут вигода? Та хоча б у тому, що тепер, купуючи середній за розміром годинник, ви отримуєте той самий 1,4-дюймовий екран, що й у більшого 51-міліметрового пристрою, – приголомшливо зручний для навігації, оскільки на великому екрані легше читати мапи. І не потрібно тепер заради широкоформатного дисплея носити «цеглу» на руці...

А ось версії Solar маленького розміру взагалі позбулися і доступні тільки в середньому і великому форматах. І зверніть увагу на те, що зникло літерне маркування моделей «S» (маленький – від англійського слова «Small») і «X» (позначало приставку «дуже», від англійського слова «eXtra»). Тепер замість букв для позначення розміру годинника використовуються цифри, що, на наш погляд, набагато зрозуміліше.

Інші корисні особливості лінійки Фенікс 8

Нижче наводимо список базових програмних і апаратних характеристик Fenix 8. Можливо, не всі з них значні (зазвичай подібного роду оновлення отримують шляхом квартальної зміни прошивки), але загалом перелік можливостей нових Феніксів приємно вражає.

Отже, ми маємо таке:

  • Місток-прокладка між кнопками, що захищає мікрофон і датчик барометра.
  • У годинник встановлений датчик серцевого ритму Garmin останнього наразі покоління Elevate v5, що означає доступність таких функцій, як ЕКГ і вимірювання температури шкіри.

  • Додалися нові карти. Користувачам годинника доступні карти для тисяч гольф-полів і гірськолижних курортів, розташованих у різних куточках світу. А власники Fenix 8 Sapphire також отримують попередньо встановлені карти TopoActive з можливістю перегляду контурів рельєфу. Якщо активувати підписку Outdoor Maps+, у розпорядженні користувачів буде преміальний топографічний матеріал – поліпшені карти та супутникові знімки.
  • Оновився інтерфейс для роботи з картами, щоб простіше було орієнтуватися по них. Зокрема, з'явилося швидке перемикання карт на північ (вгору). І тепер є можливість за допомогою нового меню швидко налаштовувати шари карт.
  • З'явилася опція швидкого доступу до розблокування сенсорного екрана (наприклад, під час тренування можна тимчасово розблокувати сенсор для карти).
  • З'явилося нове меню «Активна навігація», яке відкривається під час навігації за маршрутом/маршрутною точкою тощо.
  • Нова опція «Збережені» допоможе під час пошуку збережених маршрутів/маршрутних точок тощо.
  • Динамічний круговий маршрут (туди і назад) – нова опція, що дозволяє ввести на годиннику відстань, яку планується пройти. Після цього система запропонує маршрути, які будуть коригуватися на ходу і допоможуть не збитися зі шляху і повернутися у вихідну точку вчасно.
  • Опція «Встановити ціль» – нагадування про необхідність розвернутися після проходження половини шляху.

  • Важливо відзначити багатодіапазонний GPS-трекінг і технологію SatIQ, які дають змогу отримати точнішу інформацію про відстань і темп під час занять на відкритому повітрі та водночас сприяють оптимізації терміну служби батареї.
  • Не менш важлива опція для мандрівників – можливість створити маршрут або знайти вже наявний у застосунку Garmin Connect, щоб після синхронізації зі своїм годинником отримувати в дорозі покрокові інструкції. Прокладати маршрут допоможуть також вбудований альтиметр, путівник по мапах NextFork, барометр і 3-осьовий компас.
  • Додано нову онлайн-обробку проблемних GPS-треків із використанням даних внутрішніх датчиків Феніксів для їхнього коригування.
  • Додалася опція, що відстежує рівень складності катання на лижах. Розумний годинник Гармін надасть необхідну інформацію про спуски та підйоми, а також про ухил, довжину кроку та частоту кроків.
  • З нового відзначимо розширені плани силових тренувань, що розраховані на 4-6 тижнів і допомагають досягти особистих цілей. Створюючи і вибираючи їх через свій обліковий запис Garmin Connect™, користувач зможе надсилати плани силових тренувань на годинник.

  • Редактор циферблатів оновився, а також з'явився доступ до нових циферблатів.
  • Серед нових програмних опцій варто відзначити застосунок Countdown, який служить для зворотного відліку до подій/дат.
  • Було модифіковано систему повідомлень Гармін. Зокрема, додалися такі сповіщення, як «Щоденне зведення» і «Ранковий звіт».
  • Пакет програмних опцій також поповнився режимом фокусування.
  • З того, що багатьом сподобається, відзначимо додаток Garmin Messenger. Це можливість прямо з годинника спілкуватися з рідними та друзями шляхом двостороннього обміну текстовими повідомленнями.
  • У всіх моделях Fenix 8 представлений світлодіодний ліхтарик, інтенсивність світіння якого можна регулювати прямо на екрані годинника. Передбачено різні режими роботи, включно зі стробоскопом і червоним світлом. Взагалі ліхтарик у годиннику, як показала практика, – це одна з найпопулярніших опцій серед користувачів. Потрібно знайти іграшку під диваном, підсвітити замкову щілину або стежку під час пробіжки? Без проблем!

Наш огляд не гумовий. Усі можливості, якими наділені смарт-годинники Фенікс 8, у форматі однієї статті не розкрити. Та й не один день знадобиться, щоб ознайомитися з ними на практиці. Годинники багатофункціональні, і дуже цікавими вони будуть як для спортсменів (містять величезну кількість профілів для різних видів активності, включно з піклболом, серфінгом, мотокросом, валейболом тощо), так і для мандрівників, до послуг яких просунуті картографічні функції і консультант зі зміни часових поясів. Люди, яким важливо відстежувати статистику свого здоров'я, знайдуть у Феніксах 8 широкий інструментарій для моніторингу сну, зокрема денної дрімоти, а також частоти серцевих скорочень, енергетичного запасу організму, рівня кисню в крові, статусу ВСР і багатьох інших показників. Одним словом, кожен знайде щось своє.

Час закруглятися і підбивати підсумки

Усі виробники хвалять свою продукцію. Тому, підбиваючи підсумки, ми орієнтуємося не на рекламно-закличні обіцянки бренду, а на перші відгуки та коментарі користувачів.

Garmin Fenix 8 годинник відмінний з інженерного і технічного погляду. У цьому думки експертів, які вже протестували нові моделі, збігаються. У ролі експертів зазвичай виступають досвідчені спортсмени, яким компанія Гармін за місяць-два до офіційної презентації новинки надає для тестування свою продукцію.

Однак що стосується вартості нової лінійки Феніксів, експерти розділилися на два табори. Так, спостерігається стрибок ціни: для моделей Solar з MIP-дисплеями на 200-300 доларів, а для варіацій з екраном AMOLED на 100 доларів. Наскільки виправданий він, думки різняться. Адже у всіх уподобання різні. Хтось у захваті від вбудованого динаміка і готовий за цю нову опцію у Феніксах доплатити. Комусь саме дайверські опції «добре зайшли». Ну, а тим, хто переліченими функціями користується рідко або кому зовсім вони не потрібні, скептично знизують плечима. На їхню думку, більшість програмних оновлень у годинниках Fenix 8 скромні.

Можливо, за останній рік компанія Garmin розбалувала своїх клієнтів щедрим оновленням програмного забезпечення вже наявних годинників Fenix. Дійсно, щокварталу програми годинників оновлюються, тож користувачі старих моделей мають доступ до багатьох останніх напрацювань бренду, які практично даруються безкоштовно. І цим Garmin вигідно відрізняється від своїх конкурентів, таких як Samsung або Apple. Але у всього є своє «але». В цьомуу випадку це пересиченість «подарунками». І клієнтів Гармін важко зараз чимось здивувати. Звідси і скепсис.

До речі, а до якого табору (палких фанатів Garmin чи скептиків) належите ви? Поділіться своєю думкою. Нам це важливо знати. Однак для початку познайомтеся з новинкою Garmin Fenix 8 детально, перейшовши на сторінки товарів, які вже відкриті на сайті нашого онлайн-магазину.

Більшість моделей виготовлені з армованого скловолокном полімеру з металевою задньою кришкою і титановим безелем. Скло превалює сапфірове. Але є також дешевші моделі – з використанням нержавіючої сталі та лінзи Corning® Gorilla® Glass. Ремінець використаний стандартний для спортивних годинників – на основі силікону. Водночас для любителів класики компанія пропонує моделі зі шкіряним ремінцем і титановим браслетом, які ідеально підійдуть для офісу.

Від себе додамо, що Гармін, випускаючи нові годинники, завжди супроводжує їх випуском широкого асортименту сумісних ремінців. Тож якщо «рідний» ремінець набридне, його не складе проблеми замінити. Знімаються ремінці легко і всього за пару секунд, і це вагомий козир годинників Гармін.

Зверніть увагу на новий яскравий дизайн смарт-годинників Фенікс 8 з акцентами на жовтогарячому та канарковому кольорах – милих серцю, як нам здається, кожному українцю...

Жовтий ремінець у поєднанні з блакитним екраном... М-м-м... Вам щось нагадує?