Смарт-годинники Fenix 7 Pro Solar Edition (діаметр 47 мм) і Fenix 7X Pro Solar Edition (діаметр 51 мм) віднедавна доступні у варіації без Wi-Fi. Подібне оновлення компанія Гармін реалізувала в листопаді 2023 року, через кілька місяців після випуску на ринок серії мультиспортивних годинників Фенікс 7 ПРО. 

Оновлені моделі і за дизайном у сіро-чорному кольорі, і за складом матеріалів, і за функціоналом майже ідентичні початковим версіям годинників. Різниця – у відсутності бездротового підключення Wi-Fi. 

Відмова виробника від цієї технології унеможливлює низку функцій, для реалізації яких необхідна підтримка мережі Wi-Fi. Йдеться про такі інструменти, як завантаження на пристрій карт за підпискою Outdoor Maps+, безкоштовне завантаження карт TopoActive, скачування музики через застосунки Spotify, Deezer або Amazon Music.  

Крім того, не передбачена опція ЕКГ, яка відстежує сигнали, пов'язані з серцебиттям, і допомагає виявити ознаки фібриляції передсердь. Її видалення, можливо, теж залежить від Wi-Fi, а можливо, причина зовсім в іншому. Тут розібратися складніше.

З якою метою компанія Garmin пішла на такий крок, як видалення підтримки Wi-Fi, не зовсім зрозуміло. Сам виробник поки що не дає коментарів з цього приводу. Можна сказати, що новинки Fenix 7 Pro/7X Pro Solar версії «no Wi-Fi» пустили хвилі, не видавши ні звуку...

Але любителі бренду Garmin широко обговорюють нововведення на різних спеціалізованих форумах і висувають припущення щодо задумки виробника.  

Версія, яка здається найбільш логічною, полягає в тому, що розумний годинник без Wi-Fi було розроблено для працівників «закритих» об'єктів, що охороняються, де, можливо, зберігається засекречена інформація, а тому з метою кібербезпеки неприпустимим є носіння пристроїв з опцією передання/прийому інформації через Wi-Fi, навіть якщо її не активовано. По-справжньому «німим» годинник робить повна відсутність такої апаратної можливості, що фахівці Garmin і реалізували.

Серед стандартних можливостей Феніксів Про 7-го покоління, які в модифікованих годинниках без Вайфай залишилися без змін, коротко відзначимо вбудований світлодіодний ліхтарик, компас, висотомір, багатодіапазонний GPS, наручний пульсометр, пульсоксиметр і низку інших датчиків, кілька десятків спортивних профілів, безліч опцій для відстеження фізичної активності, тренувань, здоров'я, безпеки тощо. Годинники, як і раніше, тримають високу планку і здатні працювати до 37 днів без підзарядки.  

Зазначимо, що спортивні годинники Гармін серії Фенікс 7 Про без Вайфай надійшли на ринок за тією ж ціною, що й їхні аналоги. Якщо вам потрібен годинник смарт високого класу для носіння в умовах, де безпека має першорядне значення, пропонуємо дізнатися більше про характеристики моделей, перейшовши до каталогу товарів нашого фірмового магазину Гармін.