На щорічній конференції NMEA, що відбулася у вересні 2024 року в американському місті Провіденс (штат Род-Айленд), бренд Garmin було названо «Виробником року» в секторі морської електронної апаратури. До речі, вже десятий рік поспіль компанія удостоюється цього звання. Загалом у її скарбничці за останнє десятиліття назбиралося 63 нагороди, що були присвоєні Національною асоціацією морської електроніки за видатні досягнення.
Як зазначив Ден Бартел, віце-президент Garmin з глобальних споживчих продажів, честі десять років поспіль отримувати звання «Виробник року» ще не удостоювалася жодна інша компанія. Домогтися такого успіху, за його словами, вдалося завдяки відданості всієї команди Garmin головній бізнес-ідеї – надавати клієнтам і дилерам тільки високоякісну продукцію, а також забезпечувати винятковий сервіс і підтримку.
Крім головної нагороди «Виробник року», компанія Garmin отримала ще шість премій формату «Product of Excellence» за найкращу «революційну» продукцію. Це теж щорічна традиція NMEA – виділяти і нагороджувати нові товари за їхній чудовий дизайн, надійність і продуктивність. Переможці визначаються шляхом голосування членами NMEA, до числа яких входять дилери та дистриб'ютори, що спеціалізуються на просуванні морської електроніки, а також технічні фахівці галузі, затверджені NMEA, та інші виробники.
2024 року премії «Product of Excellence» удостоїлися
наступні продукти Garmin:
Картплотер GPSMAP 9227
Перше місце в категорії MFD (багатофункціональних індикаторів/дисплеїв) було присвоєно цьому найбільшому в галузі інтегрованому сенсорному картплотеру з 27-дюймовим дисплеєм 4K IPS. Потужність його процесора в сім разів вища, ніж у попередніх поколінь. Навіть найвибагливіші капітани будуть задоволені, оскільки зможуть з блискавичною швидкістю малювати мапи і прораховувати маршрути. З переваг GPSMAP 9227 також відзначимо новий гігабітний мережевий зв'язок Garmin BlueNet, який дає змогу під'єднати на судні кілька приладів (картплотери, радари, камери, гідролокатори) і обмінюватися даними без затримок завдяки десятикратно збільшеній швидкості роботи. Така швидкість мережевого зв'язку ніколи раніше не спостерігалася.
Між іншим, лідерство в категорії MFD компанія Garmin утримує десять років, незмінно щороку посідаючи перше місце.
Гідравлічний автопілот Reactor 40 із системою SmartPump
У категорії автопілотів нагороди удостоївся (і це вже 12-та для Garmin нагорода в цій рубриці!) комплект Reactor 40 для моторних і вітрильних човнів з гідравлічною системою керування. Він цікавий тим, що вперше для системи автопілота Garmin було використано твердотільну 9-осьову технологію AHRS. І так, це означає, що прилад може похвалитися зручністю використання і гнучкістю установки практично в будь-якому місці човна і в будь-якій орієнтації. До того ж вдосконалена технологія AHRS знижує споживання енергії та зводить до мінімуму помилки під час визначення напрямку.
Особливо суддям сподобався новий сенсорний скляний дисплей автопілота GHC 50, що входить до комплекту Reactor 40. Великий, від краю до краю, – він не тільки має привабливий вигляд, а й значно спрощує навігацію.
Морська стереосистема Fusion Apollo™ MS-RA770
У рубриці мультимедійних розваг модель Fusion Apollo™ MS-RA770 посіла перше місце завдяки тому, що є першою у світі морською стереосистемою з програмною функцією AirPlay® 2 від Apple, вбудованим підключенням Wi-Fi і можливостями мережевого аудіообміну. Такий набір опцій дає змогу бездротовим шляхом транслювати медіаконтент із пристрою Apple на стереосистему Apollo Series. Оскільки функція AirPlay® 2 використовує підключення Wi-Fi, а не BLUETOOTH, дані передаються швидше, що забезпечує відмінну якість звуку.
Підкреслимо, що на рахунку Гармін нагорода в рубриці мультимедійних розваг є вже дев'ятою.
Концентратор Cortex® M1 Hub
У категорії AIS розробники Garmin втретє поспіль здобули перемогу. Цього разу премії удостоївся концентратор Cortex M1 з передовою технологією запобігання зіткненням, яка скомбінована з попереджувальними оповіщеннями. Зокрема, високошвидкісний транспондер SmartAIS передає інформацію про місцезнаходження/курс судна і завчасно попереджає про деякі загрози зіткнення, а в разі падіння людини за борт подає сигнали тривоги.
Також Cortex M1 пропонує віддалене відстеження та керування бортовими системами із сумісного смартфона. Робити це можна за допомогою телефонів Cortex (продаються окремо) або мобільних застосунків Cortex.
Морський комунікатор із супутниковою антеною inReach Mini 2
Під час пригод на човні, коли мобільна мережа недоступна, цей маленький прилад дає змогу мореплавцям залишатися на зв'язку з рідними та друзями завдяки глобальному супутниковому покриттю та функції двостороннього обміну повідомленнями. Ба більше, у надзвичайній ситуації комунікатор inReach Mini 2 дає змогу надіслати сигнал лиха в міжнародний центр з надання екстреної допомоги Garmin Response, який працює без вихідних і цілодобово.
Щоб пристрій завжди був у швидкому доступі, його можна встановити на кермовому колесі човна за допомогою гвинтового кріплення та кабелю живлення, що йдуть у комплекті.
Застосунок ActiveCaptain
У категорії мобільних програм для мореплавців нагородою NMEA було відзначено безкоштовний застосунок Garmin ActiveCaptain. Він забезпечує зв'язок між картплотером бренду і сумісним смарт-пристроєм з доступом до мап, планування маршруту і спільноти любителів водних видів спорту (наприклад, до відгуків яхтсменів про пристані для яхт та інші цікаві місця). Через цей застосунок також можна передавати з телефона і встановлювати на картплотері оновлення програмного забезпечення.
Резюмуємо
Нагороди від NMEA є свідченням високої репутації американської компанії Garmin. А той факт, що з року в рік назва бренду у всіх на вустах і продукція його знову і знову визнається професіоналами як краща, свідчить про те, що виробник не зупиняється у своїх досягненнях і постійно прагне до досконалості. Три «кити», на яких незмінно тримається бізнес-стратегія компанії: інновації, висока якість і простота у використанні.
Результат – морська електроніка Garmin (а компанії належать також і такі морські бренди, як Navionics® і JL Audio) широко відома і активно купується рибалками, моряками і просто любителями човнів по всьому світу. Ба більше, 2023 і 2024 роки, за фінансовими звітами Garmin, стали для компанії видатними!
Безумовно, сьогодні цей американський бренд є одним із найсильніших гравців на ринку морської електроніки та, судячи з останніх тенденцій, не збирається зменшувати оберти протягом ще багатьох років. За розвитком компанії спостерігати шалено цікаво. А ще цікавіше – користуватися продукцією Гармін собі на втіху.
У нашому фірмовому онлайн-магазині garminn.com.ua зібрані практично всі категорії морських пристроїв бренду. Ви можете вибрати і купити обладнання для човнів і риболовлі з доставкою по Україні. Якщо є питання, фахівці магазину готові надати консультацію.