Вересень – один з улюблених місяців компанії Garmin. Хоча б з тієї причини, що в цьому місяці вона народилася. Ба більше, у вересні 2024 року компанія святкує свій 35-річний ювілей! А значить, шанувальникам бренду варто очікувати нових сюрпризів.  

І справді, осінній сезон Garmin стартував цікаво – одразу з трьох анонсів.

5 вересня американський виробник, що спеціалізується на виробництві електронної техніки для різних сфер застосування, оголосив про запуск у продаж серії маленьких і майже непомітних відеореєстраторів, що встановлюються в автомобілях, – Dash Cam X. 

П'ять днів потому було проанонсовано ще дві новинки, цього разу зі сфери морської електроніки: відеокамери для маленьких суден GC 245 і GC 255, а також систему GPSMAP® 9500 Black Box, яка пропонує набір функцій картплотерів серії GPSMAP 9000, упакованих у форматі чорної скриньки. 

Як підкреслюють керівники Garmin, вся продукція, яку пропонує бренд, покликана покращувати враження та збагачувати життя людям, забезпечуючи душевний спокій. Що заховано під цими гарними формулюваннями, давайте розберемося, розглянувши вересневі новинки Гармін детальніше.

Відеореєстратори з голосовим керуванням 
Garmin Dash Cam X

Представляючи публіці лінійку автомобільних камер Dash Cam X, віце-президент Garmin з глобальних споживчих продажів Ден Бартел особливо підкреслив у них виняткову чіткість зображень. За його словами, власники нових відеокамер можуть бути впевнені в тому, що всі необхідні деталі дорожніх пригод будуть відображені пристроями без спотворень і розмитих силуетів. І навіть сонячні відблиски на лобовому склі або несприятливі погодні умови не зіпсують якість відеозапису.

Що робить відеореєстратор у машину Dash Cam X особливим? Насамперед це поліпшена поляризаційна лінза Garmin Clarity, яка зменшує світлові плями на поверхні вітрового скла в яскраву сонячну погоду. На додачу до всього, оптика з надвисокою роздільною здатністю Garmin Clarity HDR записує чітке відео з фіксацією найдрібніших деталей за будь-якого освітлення – не тільки вдень, а й вночі.

Що входить до серії Garmin Dash Cam X?

Загалом у межах серії Dash Cam X передбачено чотири моделі:

  1. Dash Cam Mini 3 – найменша відеокамера розміром з автомобільний ключ (5,21 x 3,16 x 2,03 см). Прикріпиш таку крихітку на лобове скло і забудеш про неї, оскільки вона практично невидима і абсолютно не відволікає під час водіння. Тонкий кабель для живлення пристрою можна непомітно прокласти або вгору, або вниз. Мініатюрних розмірів вдалося домогтися завдяки відсутності вбудованого дисплея. Проте якість зйомки на високому рівні: поле зору 140 градусів по діагоналі, роздільна здатність 1080P. 
  2. Dash Cam X110 – так званий кишеньковий варіант камери розміром 7,00 x 4,22 x 1,95 см. Ця модель має вбудований кольоровий РК-екран з діагоналлю 2,4 дюйма для зручного перегляду запису у форматі 1080p HD. Виробник пропонує водіям широкий набір корисних функцій, серед яких відзначимо вбудований GPS, датчик Галілео і розширені повідомлення для водія.
  3. Dash Cam X210 – такий самий компактний відеореєстратор на машину, як і модель X110. Їхні розміри ідентичні. Та й функціональні можливості – теж. Різниця полягає у вищій якості відео, яке камера X210 записує з кількістю пікселів до 1440p HD.
  4. Dash Cam X310 – цю модель можна назвати топовою, оскільки вона, маючи ті самі розміри, що й камери X110/X210, додатково оснащена сенсорною функцією дисплея. Також зросла якість відео до рівня 4K Ultra HD. 

Усі моделі Dash Cam X підтримують опцію голосового керування. Зокрема, за допомогою простих голосових команд користувачі можуть, не відриваючи рук від керма, зберегти відео, запустити або зупинити аудіозапис.  

Також розумні пристрої X110/X210/X310 пропонують функцію розширених повідомлень і попереджень, які допоможуть водієві краще розуміти ситуацію на дорозі. У разі її активації користувач отримуватиме сповіщення про камери контролю швидкості та фіксації проїзду на червоне світло, які розташовані поблизу, про вихід за межі смуги руху, а також про небезпеку зіткнення з транспортом, що йде попереду. Повідомлення «go» дадуть зрозуміти, що час відновити рух автомобіля. 

У момент виявлення камерою дорожнього інциденту здійснюється автоматичне збереження запису. Завдяки вбудованому GPS на відео фіксуються дата, час, швидкість і місцерозташування. Виняток становить модель Mini 3, у якої немає вбудованого GPS. Відповідно, на відео, які знімає ця автомобільна відеокамера, відображатимуться тільки дата і час.

Преміальні функції Dash Cam X

У новому поколінні відеореєстраторів Garmin Dash Cam X, якщо порівнювати їх з попередниками, збільшився перелік спеціальних функцій для водіїв, які сам виробник називає преміальними.

Сюди відноситься можливість синхронізації відразу декількох (до чотирьох) відеореєстраторів. Для цього знадобиться встановити на смартфон фірмовий застосунок Garmin Drive, після чого водій зможе отримувати більше інформації, переглядаючи записи з декількох точок огляду.

І це ще не все. У мобільному застосунку Garmin Drive передбачена платна підписка на пакет послуг Vault, яка дає змогу автоматично зберігати важливі відеозаписи в безпечному онлайн-сховищі, а потім ділитися ними. Доступ до цього сховища відкривається через застосунок у смартфоні (за наявності активного підключення Wi-Fi). Відео зберігаються доти, доки діє підписка Vault. Обмежень за обсягом відеороликів немає. Підписка поширюється тільки на один пристрій.

Передплатники Vault також можуть дистанційно в режимі реального часу спостерігати за своїм припаркованим автомобілем, для чого потрібне активне під'єднання до Wi-Fi і постійне живлення пристрою (для деяких автомобілів потрібно використовувати кабель постійного живлення). Якщо з транспортним засобом, залишеним на парковці, станеться якийсь інцидент, тієї ж секунди відеореєстратор надішле на під'єднаний смартфон сповіщення, і власник автомобіля зможе на своєму смартфоні переглянути пряму трансляцію з відеореєстратора. 

Камери Garmin Dash Cam X вже надійшли в продаж. Їхня початкова роздрібна ціна коливається в діапазоні від 149 до 399 доларів. Вироби розраховані на експлуатацію в суворих умовах усередині автомобіля, пристосовані до тривалого впливу спеки і прямих сонячних променів. Встановлюються відеореєстратори, як підкреслює виробник, акуратно і легко. До кожної моделі в комплекті додаються низькопрофільне магнітне кріплення, автомобільний кабель живлення і адаптер живлення з двома USB-портами.

Морські камери Garmin GC 245 та GC 25

Ці відеокамери високої чіткості були створені для роботи у зв'язці з картплотерами Garmin, на які камери передають зображення декількох форматів: стандартний, ширококутний FishEye і вид зверху Bird's Eye. Як зазначив Ден Бартел, нові моделі увібрали в себе всі останні інновації компанії у сфері відеонавігації, які були реалізовані в камерах кругового огляду. Тепер цими можливостями можуть скористатися власники невеликих суден. 

Завдання камер GC 245 і GC 255 полягає в тому, щоб забезпечити кращу видимість з боку керманича і, відповідно, підвищити його обізнаність під час маневрів на низькій швидкості, наприклад, під час швартування або навігації вузькими водними шляхами.

Що конкретно пропонують камери GC 245 і GC 255?

Позбутися стресу і ризику зіткнень під час керування судном яхтсменам допоможуть розширені функції морських камер, як-от:

  • Перегляд об'єктів, що оточують човен, у різних форматах
    Йдеться про три види камери. Крім звичайної камери, передбачено ширококутний об'єктив FishEye («Риб'яче око»), який дає зображення, схожі на відображення в дзеркальній сфері. Це коли замість прямих ліній відображаються дугоподібні криві, а предмети в міру віддалення від центру до країв кадру стискаються в радіальному напрямку. Також доступний вид камери BirdsEye («Пташине око»), тобто вид зверху з висоти пташиного польоту. 
  • Навігація на дисплеї
    Щоб упевнено обходити перешкоди і розуміти, наскільки близько до човна знаходяться навколишні об'єкти, Гармін пропонує встановити на екрані напрямні лінії і використовувати маркери відстані, відкалібровані для конкретного судна. Ці маркери можуть відображатися або в стандартному вигляді, або у форматі «вид з висоти пташиного польоту».
  • Кілька каналів передавання відео
    Щоб мати кращий огляд, можна переглядати на сумісному картплотері Гармін зображення одночасно з чотирьох камер, а також передавати відео на під'єднані до мережі картплотери. 
  • Цифрове масштабування і панорамування зображень
    Якщо необхідно детальніше розглянути об'єкт або поглянути на нього з іншого ракурсу, Гармін пропонує скористатися цифровим зумом (збільшення фрагментів кадру) або опцією цифрового панорамування (плавне розгортання камери за вертикальною або горизонтальною віссю). 

Варіанти дизайну та монтажу

Морські відеокамери Garmin серії GC підходять для широкого спектра човнів, і сумісні вони також з широким спектром картплотерів з категорії GPSMAP (наприклад, з моделями GPSMAP x2/x3, GPSMAP 8400/8600, GPSMAP 9000, GPSMAP 8700 Black Box або 9500 Black Box). 

Камера GC 245 має куполоподібну конструкцію білого або чорного кольору і призначена для поверхневого встановлення. Її можна кріпити як куполом догори, так і куполом донизу. 

Модель GC 255 виготовлена з нержавіючої сталі і підходить для надійного та прихованого (врівень) встановлення. Поверхня, на яку кріпиться така камера, залишається плоскою і гладенькою – в дусі сучасної естетики.

Обидві моделі легко налаштовуються та інтегруються як у мережу Garmin Marine Network для сполучення з іншими морськими пристроями, так і в мережу Garmin BlueNet.

Традиційно для морських приладів Garmin камери GC 245 і GC 255 мають рівень захисту від води і пилу IPX7 (тобто здатні витримати занурення на глибину 1 м протягом півгодини).

Ціна на камеру GC 245 для поверхневого монтажу стартує з позначки 699 доларів, а модель GC 255 для врізного монтажу коштує близько 1 тис. доларів. 

Картплотер GPSMAP ® 9500 Black Box

Компанія Garmin доповнила лінійку морських картплотерів GPSMAP 9000 новим розумним приладом Black Box («Чорна скринька»). Цей пристрій, як зрозуміло з назви, виготовлено у форматі чорної скриньки. Він увібрав у себе повний набір функцій карплотерів GPSMAP 9000. На відміну від своїх попередників, нова модель має семикратно збільшену обчислювальну потужність. Пристрій може підключатися до сумісних моніторів сторонніх виробників і здатний забезпечити всебічний зв'язок на всьому судні з більш високою швидкістю передачі даних, ніж це було можливо раніше. 

Мореплавці, які вибирають тільки найкраще, отримають:

  • найшвидше промальовування мап;
  • прокладання маршрутів із блискавичною швидкістю, і в цій справі важливу роль відіграє опція Auto Guidance+, яка пропонує маршрути від причалу до причалу, полегшуючи орієнтування на місцевості;
  • поліпшену роботу всіх бортових приладів (відеокамери, радара, сонара тощо), а також розширені можливості під'єднання і поліпшений користувальницький інтерфейс;
  • можливість, використовуючи «Чорну скриньку» GPSMAP 9000, створити велику мережу з приладів, наприклад, з декількох картплотерів, камер, радарів, сонарів тощо, передача даних між якими в новій гігабітній мережі Garmin BlueNet™ здійснюватиметься з 10-кратною швидкістю;
  • також передбачено підключення «Чорної скриньки» до інших морських приладових систем Garmin через мережі NMEA® 2000 і NMEA® 0183;
  • розваги на борту з музикою і переглядом фільмів завдяки поліпшеній потоковій передачі мультимедійного контенту, до того ж функція HDCP (захист цифрового контенту з високою пропускною здатністю) дозволяє один і той самий відеокліп відтворювати і слухати на декількох екранах і динаміках;
  • бездротове (через вбудовану мережу Wi-Fi®) оновлення ПЗ через застосунок ActiveCaptain® за допомогою сумісного смартфона або планшета.

Пристрій GPSMAP ® 9500 Black Box, легко інтегруючись з існуючими бортовими системами, дає змогу:

  • керувати і переглядати відзнятий матеріал прямо на картплотері завдяки розширеній підтримці камер; 
  • отримати вид судна з висоти пташиного польоту на 360 градусів під час низькошвидкісних маневрів, як-от стикування з човнами (якщо встановлено систему камер кругового огляду Garmin);
  • відстежувати роботу двигуна – швидкість, температуру, оберти, витрату палива тощо;
  • керувати автопілотом за допомогою будь-якого сумісного картплотера, під'єднаного до мережі;
  • керувати картплотером через сумісну гарнітуру, використовуючи голосові команди;
  • під'єднатися до сенсорних моніторів сторонніх виробників із роздільною здатністю до 4K;
  • під'єднатися до смарт-годинника Гармін для дистанційного керування прямо із зап'ястя такими функціями, як масштабування мапи, керування автопілотом тощо;
  • слухати музику, дивитися фільми та отримувати звукові сповіщення за допомогою систем JL Audio або Fusion®;
  • контролювати системи моніторингу, керування та автоматизації завдяки підтримці EmpirBus™ та інших рішень сторонніх виробників за допомогою інтеграції OneHelm™. 

Модель GPSMAP ® 9500 Black Box виробник уже запустив у продаж за ціною близько 5 тисяч доларів. У комплекті з приладом додається базова мапа світу з підтримкою картографії Garmin Navionics+™, яка передбачає річну підписку на щоденні оновлення для найактуальнішого контенту, а також преміум-мапи Garmin Navionics Vision+™ із затемненнями рельєфу для чіткішого представлення структури дна, супутникові знімки та багато іншого. 

Щоб дізнатися більше про останні анонси і технології Гармін, стежте за нашим Блогом і новинками в каталозі магазину, де зібрано найповніший асортимент розумних приладів і аксесуарів від американського бренду в Україні.